• Merhaba Yabancı! Forumda yeni misin?

Forumdaki aktif tartışmalara ve düzenlenen etkinliklere katılabilmen hatta kendi konularını oluşturabilmen için bir forum hesabına ihtiyacın var. BURADAN KAYIT OL!

Güncellemeler Hakkındaki Görüşleriniz

• Konuyu başlatan DeletedUser3
  • Başlangıç tarihi
Durum
Konu yanıtlara kapalı.

DeletedUser120

Guest
yeni güncelleme gelmesi çok güzel evet bızler elmas harcayan oyunculara göre geri kalsakta arastırmalarda;
heyecanla her arastırmamızı tamamlıyoruz hatta yeri geliyor gün sayıyıoruz diğer arastırmaya geçmek için.
güncelleme geldıkten sonra aksam ustune doğruydu sanırım bi olayımı anlatıcam :)
ben sadece arastırmalara cücelerin geldgını görmüştüm
öyle hanı buyuk salondur konutlardır 15 sevıyede kalıcak dıye biliyordum
bırden buyuk salona tıkladım geliştir yazıyor bırden heyecan kapladı
yoldaslıgın sohbetınede yazdım o heyecanla
iki tane bınama seviye atlatıyordum artık nasıl heyecana kapıldıysam ıkısınden vazgectım
hemen konut yukselteyım dedım bir de ne olsun cüceleri arastırmak lazımmıs :)))
hayal kırıklıgı ile heyecanı aynı anda yasayıp orda bıtırmıs oldum
sımdı sadece heyecanla cücelerın arasıtırmasına gecmek ıcın urasmaktayım.
yenilik her zaman ıyıdır. yapılan yenılıkler oyunu seven oyuncuyu daha çok elınde tutar

güncelleme hakkında görüşlerim ve kısacık bir anı mı sizlere anlatayım dedim
cok uzun yazdım ama bu benım ilk mesajım :)
iyi forumlar

DeletedUser3

Guest
yeni güncelleme gelmesi çok güzel evet bızler elmas harcayan oyunculara göre geri kalsakta arastırmalarda;
heyecanla her arastırmamızı tamamlıyoruz hatta yeri geliyor gün sayıyıoruz diğer arastırmaya geçmek için.
güncelleme geldıkten sonra aksam ustune doğruydu sanırım bi olayımı anlatıcam :)
ben sadece arastırmalara cücelerin geldgını görmüştüm
öyle hanı buyuk salondur konutlardır 15 sevıyede kalıcak dıye biliyordum
bırden buyuk salona tıkladım geliştir yazıyor bırden heyecan kapladı
yoldaslıgın sohbetınede yazdım o heyecanla
iki tane bınama seviye atlatıyordum artık nasıl heyecana kapıldıysam ıkısınden vazgectım
hemen konut yukselteyım dedım bir de ne olsun cüceleri arastırmak lazımmıs :)))
hayal kırıklıgı ile heyecanı aynı anda yasayıp orda bıtırmıs oldum
sımdı sadece heyecanla cücelerın arasıtırmasına gecmek ıcın urasmaktayım.
yenilik her zaman ıyıdır. yapılan yenılıkler oyunu seven oyuncuyu daha çok elınde tutar

güncelleme hakkında görüşlerim ve kısacık bir anı mı sizlere anlatayım dedim
cok uzun yazdım ama bu benım ilk mesajım :)
iyi forumlar

Öncelikle hoş geldiniz forumumuza CiftciMehmet,

İlginç bir anı gerçekten :)
Cüceler bir son değil tabii, önümüzdeki haftalarda başka yeniliklerde siz oyunculara sunulacak. Henüz bir açıklama yapamıyorum daha erken ama
cüceler kadar heyecan yaratacağından eminim. Zevkli oyunlar.

DeletedUser3

Guest
Merhabalar,

Cüceler devamlı kalacak mı orada? Benim oraya geçmem için birkaç sene geçmesi gerekiyor :)

İyi Forumlar
MisteR

Cüce araştırma ağacı orada hep kalacak evet. Tabii yorumunuzdan yola çıkarak siz oraya ulaştığınızda büyük ihtimal araştırmanız gereken çok daha fazla yeni içerik olacaktır.

DeletedUser3

Guest
V0.27 oyuna aktarılmıştır. Lütfen sorun görürseniz bunları bizler ile paylaşmaktan çekinmeyin. Böylece düzeltebilme fırsatı vermiş olursunuz bizlere.

DeletedUser147

Guest
Merhaba

Bu yazımı truva yoldaşlığının üyelerinin ortak görüşlerine dayanarak yazıyorum.

Öncelikle yenilenen haritayı beğenmedik yenilenen haritada komşularımızı dogru düzgün göremiyoruz ve kimlere motive yapıp yapmadıgımızı anlayamıyoruz bunun yanında açtığımız haritaları bile bulmakta zorlanıyoruz.

İkinci ve esas konuya gelecek olursak oyuna yeni gelen kadim mucizeleri açabilmemiz için parçacıklar gerekiyo ve bu parçacıkları toplamak için harita tamamlamamız gerekiyo anladıgımız kadarıyla ancak şöyle bir sorum olacak ben daha önceden 151 harita bitirmişim benden daha ilerde olan oyuncularda vardır muhakkak ve bi alanın açılması 1 gün civarı sürüyor. Bu sebepten dolayı haritaya önem verenlerin bu konuda haksızlığa ugradığını düşünüyoruz 50-60 harita bitiren biri parçacıkları çok rahat toplayabilecekken bizim işimiz çok zor bu durumda buna bir çözüm bulunacakmı acaba yoksa zamanında açmasaydınızmı denecek.

Güncellemeler için yapılan emeğe saygımız sonsuz ama oyuncuların isteklerinide dikkate alan bi yönetim olduğunuzu düşündüğümüzden burada görüşümüzü bildirdik.

Şimdiden teşekkürler.

DeletedUser3

Guest
Merhabalar nevispitan,

Haritaya getirilen özellik deneme amaçlı getirilmiş olup sizlerden gelen olumlu ya da olumsuz görüşlere göre değişkenlik gösterecektir.

Rün parçacıklarına görevlerden veya bölge tamamlayarak ulaşabilirsiniz. Önceden açtığınız bölgelerden elde ettiğiniz kalıntılar kadim mucizelerin inşa edilmesinde veya geliştirilmesinde isteneceği için hiç bir bölgeyi boş yere açmış değilsiniz. Dahası teknolojik anlamda epey önde olacağınız için kadim mucizelerin inşasında ve geliştirilmesinde gerekli olan yüklü miktardaki malları daha rahat toplayabileceksiniz. Yani teknolojik gelişimde sizden geri olan birisinin 51. bölgeyi açmaya çalışması ile teknolojik gelişmede ileride olan sizin 101. bölgeyi açmaya çalışmanız arasında bir fark yoktur. Dahası kadim mucizelere ulaşabilmek için biraz zorlanmanız beklenmektedir. ;)

DeletedUser92

Guest
gorevlerden bışey gelmıyor aynı şekılde 4 gorev var bıtırdınmı başa gelıyor kadım actıktan sonra gorev geldı bır bolge keşfet dıye etım bolge al dedı aldım run kulan dedı kuladım bu şekılde gorev gıdıp gelıyor

DeletedUser28

Guest
Merhabalar,

Haritadan başlayalım, eski hali çok daha iyiydi, bu şekilde daha az alan görülmekte ve aradığımızı bulmakta güçlük çekiyoruz.
Ve diğer önemli konu;
Öncelikle oyunu uzun süre önde götürdükten sonra sıkılarak ve adaletsizliği görerek bıraktım, Şimdi günde 1-2 kez girip yoldaşlarıma yardım ve ürün, bina basıp çıkıyorum. Yeni gelişmeler tüm oyunlarda heyecan verir ve sıkılan oyucuyu geri döndürür. Ancak yapılan geliştirme oyuncuların seviyesine göre adil olmayınca pek bir anlamıda olmuyor. Arkadaşlarımın belittiği gibi Rün toplamak haritada 100 lü seviyeleri geçmiş bir oyuncu için neredeyse imkansız haldedir. Zor zar topladım yerleştir dedim ve sadece 2 tane bende olana rastladı, emekler boşa gitti. Görevlerde Rün toplandığına ben rastlamadım rastlayan arkadaşıda hiç görmedim, Sizin "zorlanmanızı istiyoruz" dan anladığınız parayı veren düdüğü çalar mantığıysa, hesabınız yanlıştır. Oyun henüz yeni ve çok eksikleri var bizleri kobay olarak kullanıp oyunun geliştirilmesi için yardımcı olmamızı isterken daha başında işi ticarete dökmeniz bu gelişimi engelleyecektir. Tabiiki oyuncuların elmas harcaması ve sizlerinde kazanması gereklidir. Ancak elmas maliyeti ve kullanımdaki dengesizlik çok mantıksızdır. Tüm bunları anlamanız için size bir kaç soru soracağım. 210 Tl karşılığı, 11 Bin elmas aldım diyelim, getirdiğiniz yeni binalardan kaçını kurabilirim? Hepsini kurmak için kaç bin Tl harcamalıyım? Kaç kişi bu parayı harcayabilir? 3 Kişi bu parayı verip oyunun keyfini sürerken, diğerlerinin oyunu bırakmasını mı tercih edersiniz? Yoksa daha az harcayarak 150 kişinin keyif alıp, heyecanı yüksek daha fazla oyuncuya sahip olmanız ve sürümden kazanmayı mı tercih edersiniz?

Not: Tüm bu eleştirilerim kesinlikle siz yöneticilere değil, Şirketin ticaret mantığınadır.

DeletedUser3

Guest
Teşekkürler geroy,

Harita konusunu ilettim, sanırsam bir düzenleme getirecekler.
Haritada rün toplamanın zor olduğu konusunda nevispitan da yukarıda görüşünü dile getirmişti her ne kadar bunu iletecek olsam da 100 -150 bölge açmış oyuncuların cüce teknolojileri ile birlikte bölgeleri tamamlamakta zorluk çekmemesi gerekiyor. Yani evet bölgeler zorlaşıyor ama sizde o kadar güçleniyorsunuz. Kadim mucizelere zor ulaşmanız planlanmıştır demekle biz zaten elmas alımından bahsetmemiştik. Daha çok gelişmeli, daha çok asker üretmeli, kaynaklarınızı ona göre ayarlamalı bunların hepsi birer stratejik zorluk. Zorluk sizleri sıkmasın veya kızdırmasın. Zor olan şeyler aslında zevklidir.

210 Tl karşılığı, 11 Bin elmas aldım diyelim, getirdiğiniz yeni binalardan kaçını kurabilirim? Hepsini kurmak için kaç bin Tl harcamalıyım? Kaç kişi bu parayı harcayabilir?

En pahalı Premium kültür yapısı "yaşlı kahin ejderha" 1600 elmas değerinde. 6 bundan birkaç adette başkasından inşa edebilirsiniz. Zaten altı tanesi 6*2800 = 16800 kültür ekliyor ki bu epey fazla. 11000 elmas ile 4-5 araştırmayı bir anda bitirebilirsiniz ki normalde bunu yapmak en az 2 hafta sürüyor. Kadim mucizeler için 9 rün gerekiyor. Bir rün 200 elmas. 1800 elmas ile kadim mucize inşa etmek için gereken bütün rünleri toplamış oluyorsunuz.Bunun gibi pek çok avantaj sayılabilir. Elmas alana teşekkür ederiz fakat yüklü bir meblağ tabii ki ödemek zorundalar avantajlar göz önüne alındığında.

3 Kişi bu parayı verip oyunun keyfini sürerken, diğerlerinin oyunu bırakmasını mı tercih edersiniz? Yoksa daha az harcayarak 150 kişinin keyif alıp, heyecanı yüksek daha fazla oyuncuya sahip olmanız ve sürümden kazanmayı mı tercih edersiniz?

Oyundan zevk almak için elmas bir şart değil bizce geroy, sadece çok hızlı gelişim elde etmek için ve oyun yapımcılarını desteklemek için bizce var. Elmas almayanların oyundan zevk almayacaklarını ve oyunu bırakacaklarını düşünmüyorum. X bir marka daha pahalı bir araç görünce yolda, Y marka aracından inip ben bundan sonra araç kullanmam demek gibi bir şey oluyor sanki bu.

Özet olarak,

-Premium konusunda yaşanılan sıkıntılar,
-Harita,
-Rün elde etme konusundaki görüşler,

iletilecektir şirkete. Haritayı zaten iletmiştim.

DeletedUser28

Guest
Sayın Berhudarol,

Sanırım aşağıdaki resim anlatmak istediğimi çok net ortaya koyuyor. Elmas ile 9 'da 9 yapılıyor.
Bu da elmazsız adalet. 1/6 şimdilik :)

7PnLml.jpg

DeletedUser

Guest
Merhabalar.
Oyundaki ilerleyişi göz önüne alarak şunu rahatca söyleyebilirim ki şirketin elvenar kepenklerini kapatması çok uzun sürmeyecek malasef.Oyunun ilk sıralarında sürekli oyunda olurduk.Şuan en fazla yarım saat kalıyoruz ve sık girmemek için üretimleri 1 yada 2 gne ayarlıyoruz.Ayarlıyoruz diyorum çünkü herkes böyle yapıyor.Güncellemeler adete bizi oyundan sogutmak için yapılıyor.Gittikçe zorlaşıyor,sıkıcı hale geliyor.1 görev sistemi getiryorsunuz sonra 'kötüye kullandınız' deyip değiştiriyorsunuz.Görevleri veren sizsiniz,bizde işleyişe göre oynamak zorundayız.
Örnek verecek olursak ; Geçen haftalarda 1000-400-200 ürün veren görevler vardı.Çogumuz üretimleri 1 güne ayarlayıp görevleri ve şehrimizi buna göre düzenlemiştik ve oyundan gerçekten zevk alıyorduk.Ben ve bir kaç kişi dahil 'tüm yüksek binaları yıkalım 1 level kuralım,erzak sıkıntımız bitsin' dedik.Ertesi gün sistem değişti.O anda 10 level binaları yıksaydık ne olacaktı? Tüm emeklerimiz çöp olacaktı.Kötüye kullanım diye değiştirdiginiz görevleri yine bir bahane bularak değiştirdiniz.Şuanki görevlerden zerre keyif almıyoruz.Harita deseniz zaten isyanlarda.sadece 1 bölge olmak için her üretimden en az 7k istiyor.Ürettigimiz ne kadarki tüketim bu kadar çok? Üretim yaparken istenen erzak ve sikkeleri düşürün bari dedik onuda takmadınız.Elvenar farklı derken bunu kastettiğinizi bilmiyorduk dogrusu :)

DeletedUser3

Guest
Merhabalar.
Oyundaki ilerleyişi göz önüne alarak şunu rahatca söyleyebilirim ki şirketin elvenar kepenklerini kapatması çok uzun sürmeyecek malasef.Oyunun ilk sıralarında sürekli oyunda olurduk.Şuan en fazla yarım saat kalıyoruz ve sık girmemek için üretimleri 1 yada 2 gne ayarlıyoruz.Ayarlıyoruz diyorum çünkü herkes böyle yapıyor.Güncellemeler adete bizi oyundan sogutmak için yapılıyor.Gittikçe zorlaşıyor,sıkıcı hale geliyor.1 görev sistemi getiryorsunuz sonra 'kötüye kullandınız' deyip değiştiriyorsunuz.Görevleri veren sizsiniz,bizde işleyişe göre oynamak zorundayız.
Örnek verecek olursak ; Geçen haftalarda 1000-400-200 ürün veren görevler vardı.Çogumuz üretimleri 1 güne ayarlayıp görevleri ve şehrimizi buna göre düzenlemiştik ve oyundan gerçekten zevk alıyorduk.Ben ve bir kaç kişi dahil 'tüm yüksek binaları yıkalım 1 level kuralım,erzak sıkıntımız bitsin' dedik.Ertesi gün sistem değişti.O anda 10 level binaları yıksaydık ne olacaktı? Tüm emeklerimiz çöp olacaktı.Kötüye kullanım diye değiştirdiginiz görevleri yine bir bahane bularak değiştirdiniz.Şuanki görevlerden zerre keyif almıyoruz.Harita deseniz zaten isyanlarda.sadece 1 bölge olmak için her üretimden en az 7k istiyor.Ürettigimiz ne kadarki tüketim bu kadar çok? Üretim yaparken istenen erzak ve sikkeleri düşürün bari dedik onuda takmadınız.Elvenar farklı derken bunu kastettiğinizi bilmiyorduk dogrusu :)

Merhaba ROSEMIA,

Görevler, Premium harita şikayet/öneri bunları geçen hafta iletmiştim. Lakin iletilen her öneri ve şikayet hayata geçecek gibi bir söz veremiyoruz ne yazık ki ama elimizden geleni yaptığımızı söyleyebilirim. Onun dışında çok fazla karamsar olmamak gerekiyor diye düşünüyoruz sadece biraz beklemek gerekiyor çünkü olumlu gelen görüşler olumsuzlardan fazla aslında. O halde Elvenar çığır açacak diyebilirim bende.

Kötü taraflar düzeltilir ROSEMIA, şimdilik pozitif yönlerini düşünmeye çalışın ve güncellemeleri bekleyin. Tavsiyem bu olacaktır. ;)

Not: Harita düzeltildi bunu şimdiden söyleyebilirim. v0.29 ile oyuna aktarılacaktır.

DeletedUser

Guest
Ben forumda hiç olumlu görüş göremedim :) Oyundaki görüşleri zaten biliyoruz.Oyunun gidişatının iyi olmadıgını yönetici olarak önce sizin kabul etmeniz lazım ki üsttekiler biraz daha üzerine düşsün :)

DeletedUser3

Guest
Ben forumda hiç olumlu görüş göremedim :) Oyundaki görüşleri zaten biliyoruz.Oyunun gidişatının iyi olmadıgını yönetici olarak önce sizin kabul etmeniz lazım ki üsttekiler biraz daha üzerine düşsün :)

Bizim forumda çok az üye var ROSEMIA, sadece etkinlik zamanında gelip katılım gösterip gidiyor çoğu oyuncumuz çünkü bizler ne yazık ki forumu gereksiz görüyoruz bu sadece Elvenar'a has bir durum değil her oyunda bu böyle genelde, oyuna girip hamlelerimizi yapıp çıkıyoruz.

Görüşler tüm ülkelerden alınıyor. Destek kısmından, facebook dan, youtubedan ve diğer platformlardan da çok görüş geliyor. Oyunu sadece bu forum olarak değerlendirirsek yanılmış oluruz.

Oyunun gidişatını ben gerçekten kötü olarak görmüyorum gerek istatistiksel olarak gerekse dediğim gibi görüşlere bakarsak. Cüceler geldi, kadim mucizeler geldi ve daha nicesi geliyor. Tek eksiklik dediğiniz gibi görevler sayılabilir ama bu da çözülmeyecek bir şey değil.

Bu arada yazılımcılar cidden harıl harıl çalışıyor. O kunda garanti verebilirim.

DeletedUser

Guest
'Yenilik' olarak adlandırdıgınız 'kadim'cüceler' vs bizi dahada zora sokan yenilikler.Az önce cücelere gelen biriyle sohbet ediyordum,görevlerden yakınıyordum,bana kullandıgı şu kelime herşeyi anlatıyor bence : Sen cücelere gelde gör zorlugu :)
Bence şirketin yenilik anlayışı çok farklı ve çok yanlış :) Biz bu oyunu neden oynuyoruz? Bir kazancımız olacak mı? Olmayacak.Zamanımız,paramız gidecek.Gidenlerin yanında biraz eglenmek istiyoruz sadece.Fakat şuan mümkün degil eglenmek

DeletedUser3

Guest
'Yenilik' olarak adlandırdıgınız 'kadim'cüceler' vs bizi dahada zora sokan yenilikler.Az önce cücelere gelen biriyle sohbet ediyordum,görevlerden yakınıyordum,bana kullandıgı şu kelime herşeyi anlatıyor bence : Sen cücelere gelde gör zorlugu :)
Bence şirketin yenilik anlayışı çok farklı ve çok yanlış :) Biz bu oyunu neden oynuyoruz? Bir kazancımız olacak mı? Olmayacak.Zamanımız,paramız gidecek.Gidenlerin yanında biraz eglenmek istiyoruz sadece.Fakat şuan mümkün degil eglenmek

Hmm, fakat zorluk farklı bir durum, oyun hatası farklı bir durum. Bir oyun zor olduğundan dolayı kötülenmemeli bence. Elvenar 'ın basit bir oyun olmadığı konusunda hem fikiriz ROSEMIA.

DeletedUser

Guest
Zor olsun.Bizim buna itirazımız yok zaten.Zor olsun ama değsin istiyoruz sadece.O kadar zaman + para harca ama elde var 0.Bir yerden verirken diğer yerden alamıyoruz.Bunu anlatmaya çalışıyoruz

DeletedUser11

Guest
Merhabalar,

Elvenar'ın nedeni bilinmez ki bir durağanlığı var. "Kepenk kapatma" cümlesine katılmak zorundayım. Bu oyunun bir amacı yokmuş gibi ilerlemesine takıldım. Özellikle "savaş". Savaşsız bir oyun düşünülemez hal aldı ki bunu genel olarak Dünya çapında oynana oyunlara bakarsanız görebilirsiniz. Bu oyun çocuk oyunu denecek kıvama düşüyor, görüşürüm budur.

İyi Forumlar
MisteR

DeletedUser3

Guest
Merhabalar,

Elvenar'ın nedeni bilinmez ki bir durağanlığı var. "Kepenk kapatma" cümlesine katılmak zorundayım. Bu oyunun bir amacı yokmuş gibi ilerlemesine takıldım. Özellikle "savaş". Savaşsız bir oyun düşünülemez hal aldı ki bunu genel olarak Dünya çapında oynana oyunlara bakarsanız görebilirsiniz. Bu oyun çocuk oyunu denecek kıvama düşüyor, görüşürüm budur.

İyi Forumlar
MisteR

Sayın Mister, ROSEMIA oyunun çok zor olduğundan şikayetçi siz ise çok kolay olduğundan. :)
Karşı oyuncuya zarar vermeyecek bir savaş sistemi olabilir belki ancak, yoksa klanlar oyunumuzdaki gibi köy al köy ver tarzı bir savaş Elvenar için uygun düşmeyecektir. Bu konuyu tekrar iletirim.

Durum
Konu yanıtlara kapalı.