• Merhaba Yabancı! Forumda yeni misin?

Forumdaki aktif tartışmalara ve düzenlenen etkinliklere katılabilmen hatta kendi konularını oluşturabilmen için bir forum hesabına ihtiyacın var. BURADAN KAYIT OL!

Müzik Günleri Görevleri

• Konuyu başlatan DeletedUser1100
  • Başlangıç tarihi

DeletedUser1100

Guest
Bazı görevler can sıkabilir. Doğru çevirdiğimi umarak beğenilerinizi bekliyorum.
belli bir sayıdan sonra - ) olarak devam eden görevler 2 ve ya daha fazla aşamadan oluşmaktadır

KOLAY GELSİN
1 - ) Küçük bir miktar sikke elde et - - 1 bilgi puanı
2 - ) Küçük miktarda erzek elde et - - 1 tane 3 dak.
3 - ) 3 Bilgi Puanı Harca - - 2 tane 3 dak.
4 - ) 5 kez İçecek Üret - 5x5 dak. - 3 tane 3 dak.
5 - ) 3 ticaret teklifi - - 4 tane 3 dak.
6 - ) Az miktarda mermer elde edin - - 5 tane 3 dak.
7 - ) Az miktarda çelik elde et - - 6 tane 3 dak.
8 - ) Az miktarda kalas elde et - - 7 tane 3 dak.
9 - ) 6 kalıntı elde et - - 8 tane 3 dak.
10 - ) 9 karşılaşma kazan - - 9 tane 3 dak.
11 - ) Büyük miktarda sikke elde et - - 10 tane 3 dak.
12 - ) Çok sayıda Birim elde et - - 1 bilgi puanı
13 - ) 7 defa gelişmiş alet üret - 7x3 saat - 1 tane 15 dak.
14 - ) 7 defa yiyecek sepeti üret - 9x3 saat - 2 tane 15 dak.
15 - ) Büyük mikarda sikke elde et - - 3 tane 15 dak.
16 - ) Büyük mikarda erzak elde et - - 4 tane 15 dak.
17 - ) 15 defa basit alet üret - 15x15 dak. - 5 tane 15 dak.
18 - ) 14 defa ekmek üret - 14x1 saat - 6 tane 15 dak.
19 - ) 15 kalıntı elde et - - 7 tane 15 dak.
20 - ) 2 defa mermer mozaik üret - 2x3 saat - 1 bilgi puanı
- ) 2 defa değerli yüzük üret - 2x3 saat -
- ) 2 defa ahşap figür üret - 2x3 saat -
21 - ) 4 Bina'yı 5. Seviye veya daha yükseğine yükselt - - 8 tane 15 dak.
22 - ) 9 defa gelişmiş alet üret - 9x3 saat - 1 tane 30 dak.
23 - ) 15 bilgi puanı harca - - 2 tane 30 dak.
24 - ) 13 bilgi puanı satın al - - 3 tane 30 dak.
25 - ) İyi miktarda mermer elde et - - 4 tane 30 dak.
- ) İyi miktarda çelik elde et - -
- ) İyi miktarda kalas elde et - -
26 - ) 3 büyü elde et - - 5 tane 30 dak.
27 - ) Büyük miktarda sikke elde et - - 6 tane 30 dak.
28 - ) 7 defa alet kutusu üret - 7x1 gün - 1 tane 45 dak.
29 - ) 11 karşılaşma kazan - - 2 tane 45 dak.
30 - ) Çok sayıda Birim elde et - - 3 tane 45 dak.
31 - ) 8 defa 1. seviye 3 saatlik mermer-çelik-kalas üret - 8x3 saat - 4 tane 45 dak.
32 - ) 7 defa 1. seviye 9 saatlik mermer-çelik-kalas üret - 7x9 saat - 5 tane 45 dak.
33 - ) 23 kalıntı elde et - - 2 bilgi puanı
- ) 3 büyü elde et - -
34 - ) 5 defa 1. seviye 1 günlük mermer-çelik-kalas üret - - 6 tane 45 dak.
35 - ) 18 defa ekmek üret - 18x1 saat - 1 tane 1 saat
36 - ) 1 bölge keşfet ve ya 1 yapıyı 16. seviye ve ya daha üstü yap - - 3 tane run
37 - ) 25 bilgi puanı harca - - %20 sikke
38 - ) 1 teknoloji araştır ve ya 1 yapıyı 18. seviye ve ya daha üstü yap - - %10 alet

Son düzenleme bir moderatör tarafından:

DeletedUser11

Guest
Merhaba,

Her etkinlikte ortalama aynı görevler ama biraz zorluyor şehri dar olanlara. :)

Saygılarımla
MisteR

DeletedUser1073

Guest
:) yeni başlayanlara yaşam hakkı yok 30 bp bulana kadar ne kadar sikke ,ürün harcayacak? Yanlış anlaşılmasın lakin bana göre görevler seviyeye göre olsa daha adil olurdu. Etkinlik umarım macera gibi ödül vermez. Çok tüketip az veren türden. ;) Hepinize kolay gelsin. İyi oyunlar.

DeletedUser1100

Guest
:) yeni başlayanlara yaşam hakkı yok 30 bp bulana kadar ne kadar sikke ,ürün harcayacak? Yanlış anlaşılmasın lakin bana göre görevler seviyeye göre olsa daha adil olurdu. Etkinlik umarım macera gibi ödül vermez. Çok tüketip az veren türden. ;) Hepinize kolay gelsin. İyi oyunlar.
Görevlerin verdiği ödülleri yanlarına ekledim.

TheMeibo

Tecrübeli Üye
Görevlerin verdiği ödülleri yanlarına ekledim.

Böyle görevler geldiği zaman içinden gelerek çevirisini yapıp koyuyorsun foruma, çok güzel. Ben de sana ufak, dostane bir tavsiye vereyim;

35. 18 defa ekmek üret - 18x1 saat - 1 tane 1 saat
36. 1 bölge keşfet ve ya 1 yapıyı 16. seviye ve ya daha üstü yap - - 3 tane run
37. Başka bir oyuncunun bir kadim mucizesine 30 bilgi puanı yatır - çölde kutup ayısı :) - - %20 sikke
38. 1 teknoloji araştır ve ya 1 yapıyı 18. seviya ve ya daha üstü yap - - %10 alet

Bu şekilde yaparsan mesela hem göz yormaz hem okuyanlar görevler ile ödülleri rahatlıkla ayırt edebilirler. Tüm yazıları yazdıktan sonra fare ile seçip seçip renklendirmesi çok uzun sürmüyor. Ben etkinliklerin hiçbirine katılmasam da çevirdiğin görev listelerini ailecek takip ediyoruz, yaptığın işi takdir ediyoruz. :p

İyi geceler, iyi oyunlar.

DeletedUser1100

Guest
Böyle görevler geldiği zaman içinden gelerek çevirisini yapıp koyuyorsun foruma, çok güzel. Ben de sana ufak, dostane bir tavsiye vereyim;

35. 18 defa ekmek üret - 18x1 saat - 1 tane 1 saat
36. 1 bölge keşfet ve ya 1 yapıyı 16. seviye ve ya daha üstü yap - - 3 tane run
37. Başka bir oyuncunun bir kadim mucizesine 30 bilgi puanı yatır - çölde kutup ayısı :) - - %20 sikke
38. 1 teknoloji araştır ve ya 1 yapıyı 18. seviya ve ya daha üstü yap - - %10 alet

Bu şekilde yaparsan mesela hem göz yormaz hem okuyanlar görevler ile ödülleri rahatlıkla ayırt edebilirler. Tüm yazıları yazdıktan sonra fare ile seçip seçip renklendirmesi çok uzun sürmüyor. Ben etkinliklerin hiçbirine katılmasam da çevirdiğin görev listelerini ailecek takip ediyoruz, yaptığın işi takdir ediyoruz. :p

İyi geceler, iyi oyunlar.

Güzel düşünmüşsün ama çeviriyi excelde yapıp saatleri ve verdiği ödülleri =birleştir komutu ile yapıyorum.:cool:

Sonra direk foruma yapıştırıyorum. Dediğin aklıma geldi aslında. Müsait olduğumda kolay bir yolu var mı bakarım :D

Bu arada imza eklemeyi bulamadım:oops: Yardımcı olursanız sevinirim

TheMeibo

Tecrübeli Üye
Tam şu anda fareni ekranın sağ alt kısmındaki profil resmine getir, bekle. Açılan pencerede ikinci sırada "İmza" yazıyor.

DeletedUser919

Guest
Güzel düşünmüşsün ama çeviriyi excelde yapıp saatleri ve verdiği ödülleri =birleştir komutu ile yapıyorum.:cool:

Sonra direk foruma yapıştırıyorum. Dediğin aklıma geldi aslında. Müsait olduğumda kolay bir yolu var mı bakarım :D

Bu arada imza eklemeyi bulamadım:oops: Yardımcı olursanız sevinirim
Merhaba TR JJR,

İmza eklemek için forum profilinize girip oradan İmza kısmına girmeniz yeterlidir. Metin veya görsel ekleyebilirsiniz fakat imza yüklerken dikkat etmeniz gereken bir husus vardır. Bu ise:

Forum Kuralları
7. İmzalar ve avatarlar

İmzalar için azami 150 piksel yükseklik ve 500 piksel genişliğe izin verilmektedir. İmzanın yanlarına veya aşağısına eklenen yazılarda buna dahildir.
Avatarlar 200x200 piksel boyutundan fazla olamaz.
Hareketli imza ve avatara izin verilmez. İmza ve avatarlarınız kurallar ile uyumlu olmalıdır.
Kuralların ihlali durumunda imza veya avatar silinebilir.
Not: Elvenar Ekibine ait avatar ve imzaların diğer kullanıcılar tarafından kullanılması yasaktır (Bkz. 10. Telif Hakkı).

Saygılarımızla,
Elvenar Türkiye Takımınız

Son düzenleme bir moderatör tarafından:

oracleofelves

Özel Üye
birşey merak ediyorum. ödül kısmında III araştırma ödülü görünüyor bende onun 4. olması için ne yapmam lazım ?

oracleofelves

Özel Üye
Festival gişesi ödülünden bahsediyorsanız 4. çağa geçmeniz gerekiyor. Keşif yapmalısınız .
4. nün ilk görevi olan gelişmiş kaşifler in aktifleştirilmesi yetiyor diyorsanız tamam.
ayrıca gelişmiş kaşiflerin aktivasyonundan sonra, değişecek mi ödül onu merak ediyorum asıl.

DeletedUser1073

Guest
4. nün ilk görevi olan gelişmiş kaşifler in aktifleştirilmesi yetiyor diyorsanız tamam.
ayrıca gelişmiş kaşiflerin aktivasyonundan sonra, değişecek mi ödül onu merak ediyorum asıl.

Malesef bu konuda mevcut bir bilgim yok lakin tahminime göre ödüle henüz ulaşmadığınız için keşifi yaptığınızda 4. çağ açılmış olacaktır ve ödülünde 4. çağa ait olması muhtemel. Doğrusu bu olurdu. Etkinlik süresinde değil araştırmalarda olduğunuz yere göre değişmesi daha adil kanımca. Bp olsaydı ben de 5. çağa geçerdim :)

TheMeibo

Tecrübeli Üye
Ödül envanterine girmeden önce Gelişmiş Kaşifler'i araştırmış olman gerekiyor. Ödül bir kere envantere girdikten sonra kendi kendine gelişmiyor. Ancak oyuna yakında eklenecek olan bir büyü ile geliştirmek mümkün olacak onları.

Bulunduğun çağın tüm araştırmaları bitmiş olsa bile sıradaki çağın Gelişmiş Kaşifleri'ni araştırmadıysan hâlâ eski çağa ait sayılıyorsun.

DeletedUser1100

Guest
Ödül envanterine girmeden önce Gelişmiş Kaşifler'i araştırmış olman gerekiyor. Ödül bir kere envantere girdikten sonra kendi kendine gelişmiyor. Ancak oyuna yakında eklenecek olan bir büyü ile geliştirmek mümkün olacak onları.

Bulunduğun çağın tüm araştırmaları bitmiş olsa bile sıradaki çağın Gelişmiş Kaşifleri'ni araştırmadıysan hâlâ eski çağa ait sayılıyorsun.

yakında öğreneceğiz bakalım

bir önceki mobile etkinlikte acı bir şekilde tecrübe ettim. çağın ilk araştırması olan kaşif teknolojisini geliştirmeden ödülü alırsanız bir önceki çağa ait oluyor.

ödülü aldığınız andan sonra bir daha gelişmiyor.

oracleofelves

Özel Üye
10 gün sürmez zaten. 30 adet araştırma puanı sonra keşif açılacak.
bu arada dilenmek gibi olsun turnuvayı tamamlayamıyorum parşomen ve çelik lazım :(
tekliflerim var 4. çağın başındayım. yanlış hatırlamıyorsam 40 günde bu hale geldim :D