• Merhaba Yabancı! Forumda yeni misin?

Forumdaki aktif tartışmalara ve düzenlenen etkinliklere katılabilmen hatta kendi konularını oluşturabilmen için bir forum hesabına ihtiyacın var. BURADAN KAYIT OL!

Müzik Günleri Görevleri

• Konuyu başlatan DeletedUser1100
  • Başlangıç tarihi

DeletedUser476

Guest
33. görev 23 kalıntı ve 3 istediğin büyü elde et
37. görev 25bp harca diğerleri aynı.

DeletedUser1100

Guest
33. görev 23 kalıntı ve 3 istediğin büyü elde et
37. görev 25bp harca diğerleri aynı.
23. görev bende de 15bp k-harca olarak çıktı.
TR JJR teşekkürler

23. ve 37. görevler güncellendi.

33. te sorun yokmuş

beta da başkasının kadim mucizesi olan görev bizde kendinize de harcasanız geçerli olacak şekilde güncellenmiş. güzel olmuş. :D

Son düzenleme bir moderatör tarafından:

oracleofelves

Özel Üye
beta da başkasının kadim mucizesi olan görev bizde kendinize de harcasanız geçerli olacak şekilde güncellenmiş. güzel olmuş.
adamları bir dövmediğin kalmıştı uzlaşmışlar hep senin sayende buradayız :D

oracleofelves

Özel Üye
30 - ) Çok sayıda Birim elde et 282 imiş
22.png

oracleofelves

Özel Üye
asker toplama, erzak-mal-sikke elde etme görevlerinin sayıları bulunduğun çağa göre değişiyor.
1. çağ 20 tane topla diyorsa 7. çağ 1000 istiyor
bu yüzden görev listesine net bir sayı yazılamıyor

Bunu öğrendiğim iyi oldu sağ ol.
peki 8 defa 1. seviye 3 saatlik mermer-çelik-kalas üret - 8x3 saat buna ne oldu
Adsız.png
bu da bulunduğum yere göre mi değişti :D

DeletedUser1100

Guest
Bunu öğrendiğim iyi oldu sağ ol.
peki 8 defa 1. seviye 3 saatlik mermer-çelik-kalas üret - 8x3 saat buna ne oldu
1159 adlı eklentiyi görüntüle
bu da bulunduğum yere göre mi değişti :D

resimde gösterdiğiniz görev bu;
32 - ) 7 defa 1. seviye 9 saatlik mermer-çelik-kalas üret - 7x9 saat - 5 tane 45 dak.

31 ve 32 nin yerini karıştırmış olabilirsiniz.

1. seviye mal üretim tercümelerini direk cümleden yapmak yerine bir sonrakinde Türkçeye daha uygun deyimler ile düzenlerim. Biraz karışık olmuş kabul ediyorum:confused:

ben sadece beta da yapılmış olan görev listesini tercüme edip paylaşıyorum. onun dışında bir müdahalem yok:rolleyes:

oracleofelves

Özel Üye
yok yanlış anladın senin çevirinde bir hata yok :)
Produce [Tier 1 Boost][3 hours] 8 times Tier 1 Boost 3 hours 4 Time Reduction Instants: 45 min
33.png

gördüğün gibi bak hatta 3 saatlikler hazırdı bildiğin tek atmak için o köşeyi doldurdum
plan da buydu

31 - ) 8 defa 1. seviye 3 saatlik mermer-çelik-kalas üret - 8x3 saat -.
bu bitince birer tane sileceğim
32 - ) 7 defa 1. seviye 9 saatlik mermer-çelik-kalas üret - 7x9 saat
bu bitince toplam 5 tane bırakacağım 34 e hazırlık
34 - ) 5 defa 1. seviye 1 günlük mermer-çelik-kalas üret - - 6 tane 45 dak.

oracleofelves

Özel Üye
Full büyücü gönderebilirsin. Elflerin büyücülerinin menzili de kısa tabii, insanlarınki gibi değil. Bu yüzden biraz kaybın da olur. Tavsiyem full büyücü seçip EL İLE savaşman. İlk önce okçuyu, sonra büyücüyü indirirsin ve gerisi zaten kolay. Senin büyücüler, Ağır Menzilli askerlerden %50 az hasar alıyorlar. %60 da fazla vuruyorlarmış. Daha da önemlisi büyücülerinin vurduğu rakipler 2 tur boyunca %50 az vuruyormuş.

Wiki - Birimler

Ve de bak bana attığın ekran görüntüsündeki Eşkıya(okçu)'nın büyücülere karşı hiç gücü yok. Okçular doğal olarak büyücülere karşı çok güçlü olmalarına rağmen senin karşına çıkan Eşkıyaların büyücülere karşı vurduğu hasar fazladan %10, büyücülerden aldığı hasar da -%10. Bu gibi şeyleri incelersen savaşlar çok daha kolaylaşıyor. Wiki bayağı işe yarıyor bu durumda.

sağol hocam verdiğin bütün dökümanları okudum. bugün testleri de yaptım. şimdi ilk 6-7 tanesini kolayca geçiyorum.

Ancak 10 ve sonrası 14 e kadar. pazarlıksız imkanı yok
çünkü birlik boyutum yetmiyor.
107 bölge açık bende :=)
129 kerberos karşısına 60 kerberos çıkartabiliyorum :=)

TheMeibo

Tecrübeli Üye
Turnuvalarda birlilk boyutları herkeste aynı. 100 puandaki kişiye de 9999999999 puandaki kişiye de aynı. Turnuvadaki her şey oyuncunun o anki durumuna göre hazırlanıyor. Sanırım ellerinde bir formül var, her oyuncuya bu formülü uyguluyorlar ve ortaya çıkan turnuvalar her oyuncu için aynı zorlukta oluyor.

6-7 bölgeden sonrası herkes için daha zorlayıcı. Ancak 6-7 bölge rahat açabiliyorsan devamını da getirmen mümkün. Hoş, bu puanlarda getirmesen daha iyi. :D Tek bir turnuvada çok puan yapmaktansa her turnuvaya etkili bir şekilde katılmak daha yararlı.

Ben bir önceki turnuvada çok zorlandım. Daha turnuvanın ikinci günü, ikinci bölgedeki karşılaşmaları kazanamıyordum. Bunun nedeni, o turnuvada kullanmam gereken askerleri geliştireceğim araştırmaları açmak üzere olmamdı. Araştırma menüsüne girdiğimde hemen önümde iki tane asker geliştirmesi araştırması duruyordu. Oyun turnuvaları hazırlarken araştırmalarda bulunduğumuz yeri de hesaba katıyor. Ama tabii tek tek hangi araştırmayı araştırdığımızı bilemiyor, sanırsam araştırmalara yatırdığımız toplam BP leri hesaplayıp ona göre zorluğu belirliyor. Şu anki turnuvada rahat olduğuna göre bu turnuvada kullandığın askerleri yakın bir zamanda zaten geliştirmişsin. Olur da ileride daha ilk bölgelerden bile çok zorlandığın bir turnuva çıkarsa bu dediğimi hatırlayıp bir araştırmalara bak derim. O turnuvada kullandığın askerin geliştirmesi önünde duruyorsa, o geliştirmeyi araştırmadan çok yüklenme turnuvaya.

Turnuvaların hangi bölümleri olursa olsun pazarlıksız geçmek mümkün. Dikkat edersen mesela turnuvanın ilk günü ilk bölgesinde atıyorum her birliğinden 3 asker kaybetmiş olabilirsin; ama bunu yüzdeye vurursan aslında her birliğin yarısını kaybetmişsindir. Sonraki bölgelerde kaybettiğin asker sayıları birlik başına 30'a çıkar belki; ama yüzdeye vurduğunda yine yarısını kaybetmişsindir. Yani turnuvaların zorlaştığı falan yok ilerledikçe. Sadece elindeki asker yetersiz kalıyor. Turnuvanın olayı da bunu bir şekilde iyi yönetmek.

Orada yazan birlik boyutlarına da pek aldanma. Sadece bazı turnuva karşılaşmalarında karşına üç farklı tür asker çıkıyor 2-4-2 şeklinde, bunlar pazarlıksız imkansıza yakın. Tabii yukarıda yazdığım etkenler de var. Bazı 2-1-2'li karşılaşmalar zorlayabiliyor. Turnuvalarda mümkün olduğunca mal harcamamayı tavsiye ederim. Benim şu ana kadar yaptığım gözleme göre hangi tür karşılaşma olursa olsun, mal teklif ederek tamamlamak hep biraz daha pahalıya mâl oluyor. Normal karşılaşmalarda da turnuvalarda da dikkat et, karşına ne kadar az birlik çıkarsa o kadar çok hasar alıyorsun. Çünkü düşmanların üzerine 20-20-20-30-30-20-20 şeklinde gelmesi ve sana vurması var, 40-40-60-60-50 şeklinde gelip sana vurması var. Turnuvalarda da normal karşılaşmalarda da oyuncular daima avantajı elinde tuttukları için rakip kendisine vurmadan onu öldürebilecek şekilde savaşabiliyor. Ya da yakın dövüşçüleri kullanmak zorunda olduğumuz durumlarda minimum hasarı alacak şekilde ayarlayabiliyoruz dövüşleri. Düşman askerlerinin(birliklerinin değil, dikkat) sayısı ne kadar az olursa, bize ulaşmadan ölmeleri o kadar kolay. Bize hasar verip ölseler bile sayıları az olduğu için anca gıdıklıyor. Ancak yanına sayısı yüksek olan tek bir birlik yanaşsa ve sadece bir kere vurabilse bile verdiği hasar çok büyük oluyor.

Bizim dövüşlerde dikkat etmemiz gereken şey sadece kendi birliklerimiz. Çünkü üzerinde kontrolümüz olan tek şey onlar. Rakibin karşına daha geniş bir şekilde çıkması gözünü korkutmasın. Daha genişse daha ince oluyorlar. :) Yani öldürmesi daha kolay. Az ama kuvvetli gelenlerden korkmak lazım.

oracleofelves

Özel Üye
en sevdiğim aynı türler gelince. istediğin kadar koy karşıma yenerim.
mesela Kerberos geliyor sadece başka bir şey yok. onlar güzel oluyor.
ilk bölgede okçu 3 mage öldürüyor tek ok ile ama iileride 1 tane öldürüp kendi de ölüyor.