• Merhaba Yabancı! Forumda yeni misin?

Forumdaki aktif tartışmalara ve düzenlenen etkinliklere katılabilmen hatta kendi konularını oluşturabilmen için bir forum hesabına ihtiyacın var. BURADAN KAYIT OL!

Turnuvalar Hakkındaki Görüşleriniz

• Konuyu başlatan DeletedUser3
  • Başlangıç tarihi

DeletedUser3

Guest
ThreadHead.png

Turnuvalar hakkında ki düşüncelerinizi bu başlık altında paylaşabilirsiniz.

ThreadFoot.png

DeletedUser

Guest
Savaş yapmaya sevenler için çok güzel bir fırsat, ama 1 nisan şakası olan yenilik ( çiçek böcek olan) bana daha uygun, çünkü savaşamıyorum, :)

DeletedUser3

Guest
Turnuvalardaki karşılaşmalar tıpkı normal oyunda olduğu gibi hem savaşarak hem de pazarlık yaparak geçebileceğiniz türdendir. Tabii pazarlığın turnuvadaki adı ikram olmuştur. Yani iki türlüde katılım gösterebilirsiniz.

DeletedUser337

Guest
Oyuna güzel bir renk katacağını düşünüyorum. Videoda izlediğimden beri merakla beklemekteydim. Bugün inşallah deneme fırsatımız olacak.

DeletedUser3

Guest
Turnuvalar oyuna aktarılmıştır. Gerekli araştırmayı açarak turnuvalara katılabilirsiniz. Zevkli oyunlar!

DeletedUser337

Guest
Ben turnuvaları açtım ama askerlerle karşı koymak biraz güç. Çok fazla kayıp oluşuyor, anlaşmaya gidince de çok fazla erzak gidiyor. Turnuva süresi zaten 3 gün gibi bir süre olduğu düşünülürse, 16 saat bekleme süresi biraz fazla. çünkü en başta yapabildiklerimi beklemem lazım çünkü 2 bilgi puanı 2 de kalıntı için binlerce erzak, hammadde ve altın zararına girmek biraz mantık dışı geldi bana. Ayrıca zaten oyunun sıralamasında ilk 200 de olan kişilerin açtığı bölge sayısı ile benim açtığım ve tamamladığım bölge sayılarını karşılaştırdığımızda kafa kafaya bir rekabet ortamının sağlanması ve ilk 100 de yer alabilmem için sanırım 40 fırın ekmek yemem lazım. Örneğin; şuanda turnuvalar sıralamasında birinci olan figfig isimli üyenin puanı 622 benim ise 150. ilk gün için bahsediyorum. Bu oranın kapanabilmesine olanak yok. Çünkü ben tıkandım. Karşılaşmalarda yeniliyorum zaten. Sanırım bu turnuvalar bizim gibi gerideki kesime pek bir katkı sağlamayacak ancak ve ancak 1-2 seviye olanları yapıp daha sonra bırakmamız gerekecek. Bu bağlamda yeniliklerin daha çok üst kesimlere hitap ettiğini düşünüyorum. Moralim bozuldu gerçekten...

Edit: Etrafımızdakilerin yardımlarını hiç düşünmüyorum çünkü etrafımda 3 oyuncu ya var ya yok yada aktif değil.

Bu tip etkinliklerin veya düzenlemelerin stabil olması ve herkesin eşit şartlarda savaşması gerekir bence.

DeletedUser11

Guest
Merhabalar,

Oyunu her gün bir adım daha ileriye taşıyan InnoGames ve Elvenar Ekibine teşekkür eder, çalışmalarında başarılar dilerim.
Saygılarımla

İyi Forumlar
MisteR

DeletedUser3

Guest
Bundan sonraki turnuvalar normalde salı günü akşam saatinde başlayıp cumartesi akşam saatinde sonlanacaktır. Turnuvalarda 6. seviyelere kadar ulaşabilmek test edilmiştir ve mümkündür sadece yeterince aktif olmak gerekiyor. Büyük puanlı oyunu başından beri oynayan oyuncuların bir tık avantajlı olması doğaldır ama şu var ki avantajları belki şehirlerine yakın bölgeler için geçerli olduğu söylenebilir çünkü şehirden uzaklaştıkça istenilen mal miktarı ve savaş zorluğu çok artmaktadır.
Genel taktik, herkesin kendi yapabilirliğine göre turnuvaya katılması olabilir. Mesela 3 bölgeyi tamamlamak size ekonomik anlamda zarar veriyorsa 2 bölgede katılım sağlamayı düşünebilirsiniz. Aynı bölge içerisinde seviye olarak yükseldikçe ödül miktarı artar. Geliştikçe bu sayıyı artırırsınız. Turnuvalar sonuçta her hafta olacak, şansınızı her zaman deneyebilirsiniz. Diğer oyuncuların sizden iyi olması önemli değil çünkü oyuncuların bölge üzerinde elde ettiği puanlar birleştirilir ve bölge aşamasına ulaşıldığında hepiniz aynı ödülü alırsınız.

Etrafında az komşusu olanlar üzülmesin bu geçici bir durumdur çünkü yazılım ekibimiz dünya haritası üzerinde oyuncu dağılımındaki düzensizliği dengeleyecek çeşitli sistemler üzerinde çalışmaktadır hatta turnuva eklentisinin oyuna getirilmesi ile bu çalışmalar hız kazanmıştır.

Not: Bilgi puanı ve kalıntıların gücünü küçümsemeyin. Bilgi puanları ile yeni teknolojiler açar ve kadim mucizelerin seviyelerini artırırsınız. Kalıntılar ile büyüler üretebilir veya bonuslu mallarınız için üretim artışı elde edebilirsiniz (Bonus mallarınıza ait bölgelerde bir turnuva başladığında).

DeletedUser337

Guest
Sevgili Berhudarol,

Aslına bakarsanız olay küçümsemekle zerre alakalı değil. Sorun şu 100.000 puanlı bir oyuncuyla 10.000 puanlı bir oyuncunun aynı kefeye konması. 50.000 ile 100.000 puan arasındaki ilk 50 kişiye turnuva bitimi ödülleri, 50.000 puan altında olan kişilerden ilk 50 kişiye ödül verilecek olsa ve sıralamalar da buna göre olacak olsa belki eşitlikten söz edebilirdik ama bu durumda bizlerin yaklaşık 50.000 ve üstü puanlara ulaşmadan ilk 100 e girme ümidi boşa kürek çekmekten öteye gitmeyecektir. Anlatmak istediğim tam olarak bundan ibaret aslında.
Bu şartlarda kendimi ve benim gibi olan herkesi mahalle futbol maçındaki falsülyeden tabir ettiğimiz kişilere benzetiyorum. Etkisiz eleman. Şimdi burada şunu merak ediyorum. 50.000 puana ne kadar sürede ulaşırım? Peki ya 100.000 puana ne kadar sürede ulaşırım? Ben 100.000 puana ulaştığımda şuan 100.000 puan olan biri kaç puanda olacaktır? Bu şartlar altında önümüzdeki 9 ay sonra ben ilk 100lük dilime girebilecek aşamaya gelebilir miyim? Bazı oyunlar server sıfırlama zamanı var 3 aylık periyotlara göre 2 gün server resetliyorlar ve yeniden herşeye başlıyorsun. Elvenar'da bu yok peki bu durumda benden 10-12 kat yüksek puana sahip olanların oyunu bırakmasını mı beklemeliyim? Sabah oyunu açıp, gecenin bir yarısı kapatıyorum. Ne kadar aktif olmalıyım dersiniz? Yanlış anlaşılmak istemem sadece biraz irdeliyorum.

DeletedUser3

Guest
Sunucu sıfırlanması hızlı aksiyonu olan savaşlı oyunlarda olabilir belki ama Elvenar bu tarz bir oyun değildir. Eğer amaç çok hızlı gelişeyim ilk sıralara geleyim ise Premium satın alabilirsiniz ve teknolojileri hızlı hızlı geçebilirsiniz ama bahsettiğiniz gibi sabahtan akşama kadar aktif olan yani komşu yardımları yapan kısa süreli üretimler yapan oyuncular da kısa sürede yüksek puanlara zaten geleceklerdir. Turnuvalar için o bölgede ilk 100 de bulunmanızın tek getirisi genel sıralama puanı almanızdır bu da öyle uçuk bir rakam değildir dolayısı ile endişe etmenize gerek yoktur. Onun haricinde sıralama puanının ödüller üzerinde bir etkisi yoktur. Örnek vermem gerekirse mesela bir bölgede 120 kişi turnuvaya katıldı ve toplam turnuva puanı 3. aşamanın kilidini açacak kadar çok. Bu 120 oyuncunun her biri eğer o bölgede en az bir seviye tamamladıysa herkes aynı ödülü alacaktır. Atıyorum o aşamanın ödülü 3 rün, herkes 3 rün alacaktır. Ama ilk yüze giren oyuncular ek olarak genel sıralama puanı elde ederler. Mesela birinci +100 puan ikinci +99 puan bu şekilde (Sayılar tamamen hayal ürünüdür).

DeletedUser337

Guest
Ben gidip bir intihar edip geleyim en iyisi. İlk sandığın 200 puan olduğu, benim sınıra dayanmış halde 150 puan olduğum ve bana 3 derecedeki bir turnuva merkezinin, en yakınımdaki aktif neredeyse tek kişinin 5. derecesine denk geldiğini düşünürsek; bir intihar edip kendimi resetleyip yarın güne yeniden başlamak en güzeli olacaktır. Yo, çok da karamsar değilim ve kesinlikle bir nebze abartıyorum. : ) Bir oyunu oynuyorsam zirveye oynamak isterim, çok geç başladım diye dezavantajlıysam bu benim canımı sıkar. Yapacak tek şey var onu da söyledim zaten. Hoşça kal Berhudarol.

Son düzenleme bir moderatör tarafından:

DeletedUser3

Guest
Umarım her şey gönlünüzden geçtiği gibi olur ileriki haftalarda gelecek olan güncellemelerle. İyi geceler dilerim :)

DeletedUser336

Guest
henüz açamadım turnuvayı ama yakınımdaki turnuvalarla bir şeyler kovalamak mantıklı geliyor... yoldaşlığımdaki arkadaşların da paylaşımlarından anladığım bu. Ben de çok sonradan başladım ancak karamsar değilim, oyun gittikçe hareketleniyor ve eğlenceli hale geliyor gibi :)

DeletedUser

Guest
Turnuvadan herkesin beklentiler farklı olduğu için bazıları memnun bazıları kısmen memnun bazı oyuncular hiç memnun olmayabilir. Şu aşamada bilği puanlara çok ihtiyaç olduğu için iyi bir fırsat yakaladım diyebilirim. Savaşmasa da, sadece ikram yoluyla bölge açarak BP leri biriktirdim. Tabi, tek başına olmasaydım, katılan komşular da olsaydı iyi bir iş çıkarabilirdik. Yapımcılara buradan bir teşekkür iletmek istiyorum. Hepinize kolay gelsin.:)