• Merhaba Yabancı! Forumda yeni misin?

Forumdaki aktif tartışmalara ve düzenlenen etkinliklere katılabilmen hatta kendi konularını oluşturabilmen için bir forum hesabına ihtiyacın var. BURADAN KAYIT OL!

Turnuvalar Hakkındaki Görüşleriniz

• Konuyu başlatan DeletedUser3
  • Başlangıç tarihi

DeletedUser3

Guest
Teşekkür ederiz görüşleriniz için, güzel dileklerinizi de memnun kalmadığınız yerleri de ileteceğim. Hoş dünya haritasında komşu bulamama sorunu turnuvalar ile alakalı değil bu genel bir sorun Elvenarda ama şu an ekibimiz bu sorunu ortadan kaldıracak yapılabilir en iyi sistemi geliştirmeye çalışmaktadırlar. Büyük yol kat edildiğini söyleyebiliriz. Bu sorun da ortadan kalkınca Elvenar daha güzel bir oyun haline dönüşecektir :)

DeletedUser

Guest
Bende komşu sıkıntısı yok, tembeller sadece, bir sürü turnuva bölgesi açtım, aktif olan oyuncuların yanında olanlar da var , ama katılanları göremedim.:)

DeletedUser336

Guest
aynı durum bende de var... güçlü oyunculara da yakın turnuva yerleri ama katılım yok... 7'de sıfır, tek ben varım o_O

DeletedUser3

Guest
Bazı oyuncularımıza göre 40 bilgi puanı yatırmak daha az öncelikli olabilir şimdilik veya hala araştırıyorlardır, kendilerine göre daha öncelikli bir bölümü açmaya çalışıyor olabilirler. Katılım zamanla artacaktır.

DeletedUser337

Guest
Çok yalnızım... :(:(

Sanki tüm türü tükenmiş ve geriye sadece bir tek ben kalmış gibi hissediyorum. Etrafımdaki herkes zombi misali:confused:
(İmzamı sonunda buldum, biraz acındırıcı ama olsun:cool:)

DeletedUser11

Guest
Çok yalnızım... :(:(

Sanki tüm türü tükenmiş ve geriye sadece bir tek ben kalmış gibi hissediyorum. Etrafımdaki herkes zombi misali:confused:
(İmzamı sonunda buldum, biraz acındırıcı ama olsun:cool:)
Merhabalar,

Merak etmeyin insanların soyunun tükenmesine epey zaman var.
Benim hayat felsefem: "Az insan, çok huzur."

İyi Forumlar
MisteR

DeletedUser387

Guest
Umarın turnuva çeşitliliği aynı seviyedeki kalıntılar ile devam edip 2.seviye tamamlanınca başka bir seviye ye geçer. 2.seviye kalıntı artışı parşömen olan arkadaşlar belirli bir avantaj sağladı , tüm ürünlerin devirdaimi 9 hafta sürecek.Parşömenden sonra kristal ya da ipek turnuvası yapılırsa diğer oyuncuların avantaj zararı minimuma iner yok turnuva çeşitliliği karışık dağılımla ilerlerse haksızlık olacaktır ve haklı olarak da şikayet ve memnuniyetsizlik yaratacaktır....

DeletedUser3

Guest
Büyük salonunuzu açtığınızda karşınıza gelen malların sıralamasına göre turnuvalar ilerler. Bu hafta parşömen vardı. Haftaya ipek olacak.

DeletedUser387

Guest
Peki neden kristal ya da mermer ile başlamadığı hakkında bir bilginiz var mı ? en ortada parşömen var diye mi parşömenle başladı turnuva . Bu kadar mı öngörüsüz davranılabilir ne mutlu kalıntı artışı ipek ve iksir olanlara, ne yazık benim gibi kristal ve mücevher üreticilerine ....

Son düzenleme bir moderatör tarafından:

DeletedUser3

Guest
Peki neden kristal ya da mermer ile başlamadığı hakkında bir bilginiz var mı ? en ortada parşömen var diye mi parşömenle başladı turnuva bu kadar mı öngörüsüz davranılabilir ne mutlu kalıntı artışı ipek ve iksir olanlara, ne yazık benim gibi kristal ve mücevher üreticilerine ....

Tam ortası olduğu için olabilir. Ne ile başlandığının zaten pek bir önemi yok bir döngü olduğu için dönüp dolaşana kadar herkes kendi bonuslu ürününü beklemek zorunda. Kristal ile başlansaydı da tekrar kristale gelene kadar 9 hafta bekleyecektiniz, Parşömen ile başlandı, parşömene gelene kadar yine bir 9 hafta beklenecek.

DeletedUser387

Guest
Parşömen ve kristal arasında ki 2 aylık süre zarfında parşömen üreticisinin turnuvadan elde ettiği kalıntı artışı ile kristal üreticisine karşı fazladan üreteceği parşömen miktarının bir hesaplanması ile ( kendi canımı sıkmamak için hesaplamayacağım :) ) turnuvanın ne ile başladığının önemi ortaya çıkacaktır. Burada ki sorun 2.seviye kalıntılar bitmeden başka seviyeye geçmesidir. Döngü 2 ay adaletsiz devam edip 2 ay beklenip eşitlik sağlanınca hemen 1 hafta sonra yeniden aradaki farkı tekrardan 2 ay sonra kapatacağımız yeni bir dezavantaj süreci başlayacaktır. ( avantaj farkını 2 ayda sonra kapatıp 1 hafta sonra tekrar 2 ay beklenecek yeni bir dezavantaj süreci)
Burada ki sorun adalettir.
John Nash'in dediği gibi iyi matematik bilmeyen toplumlar da adalet olmaz.
Nihayetin de oyun oynuyoruz ama toplum olarak adaletsizliği nasıl kanıksadıysak farkına varmak bile güç oluyor, aman ne var bunda 'ya dönüşüyor... :cool:

DeletedUser3

Guest
Herkesin temel malı, işlenmiş malı ve büyülü malı zaten mevcut ve bir rotasyon ile ilerlediğinden kimsenin bir avantajı söz konusu değil. Böyle bir avantajdan bahsedebilmemiz için turnuvanın ne zaman nerede son bulacağını bilmemiz gerekirdi ancak o zaman bir avantajdan bahsedebilirdik.

DeletedUser401

Guest
Vaga'nın söylemek istediği sanırım aynı üretim katındaki malzemelerin sıralanması ile ilgili. Parşömen - İpek - Kristal diye sıralandığı takdirde sorun olmayacaktır. Sonra 1. seviye mi gelir, üçüncü seviye mi gelir, onların da sıralı olması gerekir. Eğer bu ise, itiraz bana mantıklı geldi. :oops:

DeletedUser336

Guest
yoldaşım Vaga çok haklı... bu adaletsizliği savunmak yerine direkt olarak ilgili mercilere iletmek daha faydalı olur. Parşömen turnuvasının -turnuvada şanının yürümesi- dışında bir faydası söz konusu değil bonussuzlar için, bu böyle...

sürekliliğin sağlanması açısından daha basit kazanımlar sunulmalı idi... turnuvada bu yönden hayal kırıklığına uğradım açıkçası! 20 küsürüncüyüm ve 20 bilgi puanı ve kırık bir ründen o_O başka elde ettiğim ne var!?

eğlenceye bir şey demiyorum ama en yakın bölgede de dahil olmak üzere 3. aşama belki, 4. aşama mâfiş :rolleyes: amaç gayrete getirmek, sinerji vermek olmalı idi, öyle zennetimdi, değilmiş... :cool:

DeletedUser337

Guest
Merhabalar,

Merak etmeyin insanların soyunun tükenmesine epey zaman var.
Benim hayat felsefem: "Az insan, çok huzur."

İyi Forumlar
MisteR

Merhaba MisteR,

Kısmen doğru olmasına rağmen çok derin felsefik ve bir o kadar da ütopik, biraz da distopik açıdan size katılamayacağım. Biraz karışık anlayacağın üzere. Felsefenize ayrıca saygım var ve evet desteklediğim de söylenebilir. Benim felsefem ise; Alabildiğini al, asla geri verme.

ikinci olarak turnuvalardaki üretim artışları göz önünde bulundurulduğunda belli bir avantaj ve dezavantaj elbetteki mevcut. Turnuvalar belki çoktan seçmeli hale gelebilir. Turnuva başlangıcında 3 üretim çeşidinden birini seçme şansı verilir ve kişi istediği üretim şeklini seçer. Bir diğer turnuvada ise bu seçtiğini bir daha seçemez. Böylece herkes için eşit bir sistem gelmiş olur. Daha da açmam gerekirse:

mermer,çelik,kalas = 1. seviye hammadde üretimleri turnuvaları toplamda 3 hafta sürecek. Bu durumda her seferinde kişiye seçim hakkı tanınır. Fakat bu üç hafta boyunca seçtiğini bir daha seçmek olmaz. Ta ki sıra yine 1. seviye hammadde ürünleri turnuvasına gelene dek.
İlk hafta kişi mermer seçerse, ikinci hafta ya kalas yada çelik seçebilir. ikinci hafta da kalas seçtiğini varsayarsak üçüncü hafta zorunlu olarak çelik seçmek zorunda kalır.

kristal, parşomen, ipek = 2. seviye hammadde ürünleri turnuvalarında da benzeri bir seçim sunulursa sanırım herkes ilk hafta kendi üretim artışını seçtikten sonra sonraki haftalar da diğerleri mecburen yapar. Böylece eşitlik sağlanmış olur. Aynı sistem 3. seviye için de geçerli olacak tabi.

DeletedUser3

Guest
Vaga'nın söylemek istediği sanırım aynı üretim katındaki malzemelerin sıralanması ile ilgili. Parşömen - İpek - Kristal diye sıralandığı takdirde sorun olmayacaktır. Sonra 1. seviye mi gelir, üçüncü seviye mi gelir, onların da sıralı olması gerekir. Eğer bu ise, itiraz bana mantıklı geldi. :oops:

Bu durum yapım ekibine ilettim ama bir sorun olmadığı söylendi. Bir yerden başlanmalıydı bu rotasyona ve nereden başlarsak başlayalım değişmeyecekti. Dahası farketmediğiniz nokta bonuslu kalıntılarınızın sizlere sunacağı artış sınırsız değildir, buna limit konulmuştur. Yani bir yerde herkes eşitlenmektedir.
Diğer bir durum bonuslu mallarınıza ait olmayan kalıntıları büyü akademinizde kullanıyor olduğunuzdur.

+ Bu turnuva diğer turnuvalardan kısa tutulmuştur.
+ Yukarıdakine ilaveten 1 gün de araştırmayı açmaya gitmektedir.

DeletedUser3

Guest
Merhaba MisteR,

Kısmen doğru olmasına rağmen çok derin felsefik ve bir o kadar da ütopik, biraz da distopik açıdan size katılamayacağım. Biraz karışık anlayacağın üzere. Felsefenize ayrıca saygım var ve evet desteklediğim de söylenebilir. Benim felsefem ise; Alabildiğini al, asla geri verme.

ikinci olarak turnuvalardaki üretim artışları göz önünde bulundurulduğunda belli bir avantaj ve dezavantaj elbetteki mevcut. Turnuvalar belki çoktan seçmeli hale gelebilir. Turnuva başlangıcında 3 üretim çeşidinden birini seçme şansı verilir ve kişi istediği üretim şeklini seçer. Bir diğer turnuvada ise bu seçtiğini bir daha seçemez. Böylece herkes için eşit bir sistem gelmiş olur. Daha da açmam gerekirse:

mermer,çelik,kalas = 1. seviye hammadde üretimleri turnuvaları toplamda 3 hafta sürecek. Bu durumda her seferinde kişiye seçim hakkı tanınır. Fakat bu üç hafta boyunca seçtiğini bir daha seçmek olmaz. Ta ki sıra yine 1. seviye hammadde ürünleri turnuvasına gelene dek.
İlk hafta kişi mermer seçerse, ikinci hafta ya kalas yada çelik seçebilir. ikinci hafta da kalas seçtiğini varsayarsak üçüncü hafta zorunlu olarak çelik seçmek zorunda kalır.

kristal, parşomen, ipek = 2. seviye hammadde ürünleri turnuvalarında da benzeri bir seçim sunulursa sanırım herkes ilk hafta kendi üretim artışını seçtikten sonra sonraki haftalar da diğerleri mecburen yapar. Böylece eşitlik sağlanmış olur. Aynı sistem 3. seviye için de geçerli olacak tabi.

Güzel bir öneri olmakla beraber, kişiye göre turnuva ne yazık ki teknik açıdan mümkün değildir.

DeletedUser

Guest
Merhaba! Her bölgenin sıralaması var, bu sıralamayi sanırım ancak bölge aktif olduğunda görebiliyoruz( yani kim ne kadar puan kazandı), çadırda sadece en çok katkıda bulunanı gösteriliyor. Keşke bölge hazırlama süresinde olduğu zaman da kimin ne kadar puan kazanıldığı gösterecek bir yer olsaydı. Bir de duyuruda genel sıralamadan bahsediliyor, ilk 100 kişi olan, bunu nerden görebiliriz acaba?

DeletedUser3

Guest
Çadır simgesine tıkladığınızda tüm katılım yaptığınız bölgeler hakkında bilgi çıkar. Ayrıca tek bir bölge hakkında kimler katılmış kaç puan almış veya bölge sıralaması nedir bunları görmek isterseniz çadır simgesine tıkladığınızda açılan ekranda solda Aşamalar kısmı altındaki ilerleme çubuklarına tıklamalısınız.

DeletedUser11

Guest
Merhaba MisteR,

Merhabalar,

Açıklama için teşekkürler.
Keyifli oyunlar dilerim.

İyi Forumlar
MisteR