• Merhaba Yabancı! Forumda yeni misin?

Forumdaki aktif tartışmalara ve düzenlenen etkinliklere katılabilmen hatta kendi konularını oluşturabilmen için bir forum hesabına ihtiyacın var. BURADAN KAYIT OL!

Turnuvalar Hakkındaki Görüşleriniz

• Konuyu başlatan DeletedUser3
  • Başlangıç tarihi

DeletedUser

Guest
Teşekkür ederim, Berhudarol ! Daha önce ilerleme çubuklarına tıklamak aklıma gelmedi, sadece mausla üzerine gelince bir sonraki ödüle kaç puan gösteriliyor sanıyordum. Peki, ilk 100 oyuncu sıralaması nerden bakılıyor? Belki biraz çaba gösterse bu 100 e girerim diyen oyuncular olur.:)

DeletedUser337

Guest
Teşekkür ederim, Berhudarol ! Daha önce ilerleme çubuklarına tıklamak aklıma gelmedi, sadece mausla üzerine gelince bir sonraki ödüle kaç puan gösteriliyor sanıyordum. Peki, ilk 100 oyuncu sıralaması nerden bakılıyor? Belki biraz çaba gösterse bu 100 e girerim diyen oyuncular olur.:)

Zaira sen şuan yirmincisin, benim tam üstümde :D soldaki profilini gösteren yerde sıralamaya baktığımız yer var ya, oraya tıklayıp turnuvalar dediğinde görebilirsin.

DeletedUser

Guest
Teşekkür ederim GauPerdita, ben fazla puan sıralamaya bakmadığı için turnuvalar eklediğini görmedim.:) İyi oyunlar size.

DeletedUser337

Guest
Merhaba,

İki turnuva arasında süre ne kadardır? Turnuvalar ile ilgili başlıkta 19 s gibi bir süre gördüm resmin birinde ama bu sanırım beta sürümündeki bir şeydi. Bizler şuan 16 s beklemekteyiz. Eskiden 19 s idi. Yada bu turnuva kısa olduğu için mi 16 s diye ayarlandı? Tam emin olamadım ama birinci ihtimal daha yüksek. Ben sadece bugün turnuva bittiğinde yeni turnuvanın kaç saat sonra başlayacağını merak ettim. Pazartesi mi yoksa pazar günü mü?

Teşekkürler.

DeletedUser3

Guest
Salı günü akşam saatlerinde başlayacaktır ve cumartesi akşam saatlerinde son bulacaktır.

DeletedUser3

Guest
Turnuva sonuçları, turnuva bittikten sonra ilk giriş yaptığınız anda karşınıza turnuva sonlandı, turnuva sonuçlarını göster şeklinde bir ekran ile size gösterilir ve ardından ödülleriniz size verilir. Eğer bu ekranı yanlışlıkla kapattıysanız, solda sıralamalar kısmına girin ve turnuvalar sekmesine girin. Turnuva sonucu orada yer almaktadır.

DeletedUser468

Guest
turnuva güzel bi uygulama olmuş ama genel sıralama puanı çok düşük hiç değilse derece yapanlara katlamalı puan olamazmıydı?
genel sıralama puanı ve kalıntı artışı ödüllerini aldım ancak bide sandık vardı onu bulamadım

DeletedUser337

Guest
turnuva güzel bi uygulama olmuş ama genel sıralama puanı çok düşük hiç değilse derece yapanlara katlamalı puan olamazmıydı?
genel sıralama puanı ve kalıntı artışı ödüllerini aldım ancak bide sandık vardı onu bulamadım

Merhaba Mirsad,

Sandık ödülü, turnuva puanının altında yazan ödülü veriyordu. Yani şöyle ki, belli bölgede 1000 turnuva puanı elde ettiğinde 1 parşömen kalıntısı veriyordu turnuva bitimi. Aldığın kalıntılar tamamladığın sandıklardan gelen ödüllerdi zaten. Ayrıca bir sandık yok. O sandığın puanına eriştiğinde turnuva bitimi verilecek ödül görünüyordu yani. Diğer katlamalı puan sorun da yöneticilerin vereceği bir cevap. Ben bildiğim kadarını yazdım. İyi oyunlar.

DeletedUser337

Guest
Merhaba,

Turnuva sandık ödüllerinin biraz komik olduğunu düşünüyorum. İlk yıldızda 2 kalıntı, ikinci yıldızda 4 kalıntı, 3. yıldızda 4 kalıntı veriliyor. Bir bölgede 200 turnuva puanı elde edince 1 kalıntı bunların yanında komik kalıyor, 1000 puana da 2 kalıntı komik duruyor. Bence sandık ödüllerinde biraz daha iyileştirmeye gidilebilir. Genel anlamda kendi açımdan konuşmam gerekirse, savaşarak kazanabildiğim bir turnuva bölgesi bile olmadı şimdiye kadar. İkram ederek de nereye kadar devam edebilirim bilmiyorum. İlerleyen safhalarda kişiler sadece üretim artışlarının olduğu turnuvalara katılmaya başlayacak. Zaten etrafımda bir kişiyle turnuvalarda ayakta kalmaya çalışıyoruz. 1000 puanı da 1 yada 2 kez görebildik diyebilirim.

İkinci seviye bir turnuva bölgesinde yıldıza göre yaklaşık 2000-4000 arası kaynak kaybı yaşıyorum. Karşılığında toplam alabildiğim; maksimum 6 BP , 6 kalıntı (turnuva puanı ile sıralamaya girmek bizler için zor olduğundan pek de önem arz etmiyor), şanslıysam 10-30 arası bir sıralama puanı -ki bu kaynakları gidip eve, barka yatırsam daha çok yükselirim- Şimdi bir genelleme yapacak olursam mantığım bana şunu diyor. 6 saatte elde edebileceğim 6 BP ve 6 savaşla elde edebileceğim 6 kalıntı için ikinci seviyenin sadece 1 ve 2. yıldızlarını baz alarak konuşmam gerekirse ortalama toplamda 4500 çeliktir kalastır mermerdir artık her neyse kaybettiğime göre ben bir daha ki turnuvaya kadar iki bölgeden hatırı sayılır en basit iki bölgeden 4 er yıldız almaya kalksam giden miktarla, harcadığım erzağı geri koyamıyorum. Nereden bakarsam bakayım zarardayım. Bence ikram istekleri biraz daha düşürülmeli. Burada şunun altını özellikle çiziyorum. Belli bir seviyeye gelmiş oyuncular için 2000 erzak, 2000 çelik sakız parası gibi gelir fakat belli bir seviyeden öncekiler için bu miktar oldukça fazla. Ha siz diyorsanız efendim ezik kısım da zevk almayı versin, gelişince eğlenir işte o zaman bir şey diyemem ama insan kendini kötü hissediyor. Oyuna kesinlikle denge getirilmesi lazım. Çok uçuk farklar oluşuyorsa bir oyunda sorun var demektir. 9 saatte 864 mermer üretiyorum ben. En optimist bakış açısıyla bakılınca 36 saatte ki bu uyku vs ile 54 saati buluyordur. 54 saatlik üretimimi 1 turnuvaya harcamak ve bu sebepten ötürü de araştırma ağacıma yeterli hammadde bulamamam bence biraz dengesizce. Şunu da söylemem gerekir ki bu tunuvalardan sonra üretimim olmayan bir hammaddeyi elde etmem de zorlaştı. Herkes turnuva için hammadde stoklar oldu. Zaten tüccarda sinek avlıyorduk şimdi sinekler bile birbirini zor görür oldu. 3 yıldızlı teklif koymama rağmen bekle ki biri 6 gün içinde alsın senin teklifini. Bu gidişle çoğu kişi turnuvalardan elini eteğini çeker. Tükenişe doğru gidiyoruz. Ha burada neredeyse net rakamlarla da fikir sunabilirim. Bunları zaten ben hesaplayarak aşağı yukarı bilgi verdim. Bir sonraki turnuvaya gider gelir hesabı da yapabilirim. Giderler gelirlerden fazla olunca açlık sınırının altındaki biri gibi hissediyorum kendimi. Umarım dediklerim dikkate alınıp bir düzenlemeye gidilir. Çünkü beta versiyonda yapılan testler vs belli bir konuma ulaşan oyuncuların test ettiği şeyler. Çoğunluğun yeni olduğu düşünülürse getirilen dengelemeler de yeni oyuncuları oyuna bağlamak amaçlı olmalı. Zaten iyi durumda olan oyuncuların getirilen hafifletmelerden zarar göreceğini düşünmüyorum.

Teşekkürler.

DeletedUser3

Guest
Gelişmiş oyuncuların avantajlı olduğunu düşünüyorsunuz, saygı duyarım. Lakin ben biraz farklı düşünüyorum. Ne kadar gelişirseniz o kadar çok masrafınız oluyor. 2000 çelik de sakız parası değil kendimden biliyorum. Onu bulabilmek için atmadığım takla kalmıyor markette :)
Asker üretmek için bile sadece bir kışla alanı için +10000 erzak veriyorum. Tabii biraz avantaj var ama bu da olması gereken bir avantaj sonuçta önce başlayan her oyunda daha avantajlıdır lakin bu fark bu oyunda git gide kapanıyor. Yeni başlayan oyuncuların avantajı daha çok yani çabuk gelişebilecekler. Eskiden haftada 1-2 kalıntı anca bulunuyordu şimdi haftada 30 dan fazla kalıntı toplanabiliyor ve üstüne alınan bilgi puanlarını da katarsak teknolojileri çabuk tamamlayabilecekler. Üstelik kalıntı artışlarının limiti olduğu düşünülünce bu direk erken dönem oyunculara yarayan bir durum.

Turnuva ödülleri bölge mesafesi ve bölge seviyesine göre değişmektedir. Bunlar zamanla geliştirilebilir eğer bir dengesizlik tespit edilirse, oyuncu istatistikleri burada ön planda tutulacaktır. Turnuvalarda ne kadar çok kaynak tüketiliyor, kaç asker kaybediliyor, hangi seviyedeki oyuncu kaç turnuva bölgesi tamamlayabiliyor gibi... Arka planda tüm ülke sunucularından toplanan bilgiler eşliğinde çıkan sonuca göre değişiklikler yapılacaktır.

Turnuvalara her hafta katılmak açıkca söylüyorum oyun birincisini bile zora sokacak bir durumdur, biliyorum her hafta yeni bir turnuvaya katılmak ve alabildiğiniz kadar puan almak sizlere çok cazip geliyor, evet ama aslında öyle olmamalı. Turnuvalara belli bir plan kurarak katılmalısınız. İki hafta toparlanmak ve üçüncü hafta turnuvaya katılmak şeklinde olabilir. Bu süreyi uzatabilir veya kısaltabilirsiniz durumunuza göre.
Daha ilerleyişinizi sağlamak için normal bölgelerde de mal ve asker kaybediyor olacaksınız bu yüzden turnuvaların ışıltısına fazla kapılmayın ;)

Ben tabii ki yaşadığınız sıkıntıyı aktarıyor olacağım. Umarım gönlünüzden geçtiği gibi değişiklikler olur.

DeletedUser337

Guest
Her turnuvaya katılmanın gelecek için yatırım olduğunu düşünüyorum. Kalıntı bazında. Yarın gelecek büyüler için birikim yapmakta fayda olduğunu düşünüyorum. Tüccarda teklifim kabul edilsin diye beklerken çürüdüm, kara büyü, ak büyü, ayin, efsun ne varsa deniyorum. Yakında dilek dileyip çul çaput da bağlarım artık. Neyse hayırlısı, ben biraz efkarlanmıştım, ufak tefek düzenlemeler iyi olacak gibi geliyor.