• Merhaba Yabancı! Forumda yeni misin?

Forumdaki aktif tartışmalara ve düzenlenen etkinliklere katılabilmen hatta kendi konularını oluşturabilmen için bir forum hesabına ihtiyacın var. BURADAN KAYIT OL!

Diğer... Genel Sorunlar

• Konuyu başlatan DeletedUser11
  • Başlangıç tarihi
Durum
Konu yanıtlara kapalı.

DeletedUser1145

Guest
Elmasta alıyorum diyerek zaten işi duygusala bagladınız eminim bu elmas alımından sonra bişey yapmayacaklardır rahat olun :))

DeletedUser1145

Guest
:) yok siz üzülmeyin ben bir hafta sonra olmayacaksam burda zaten emin olun oynanmaya deger bir tarafı kalmadığı için olmayacagım onun için oyunun bu duruma düşmesine sebep olan yöneticiler üzülsün ama ben genede umutluyum şu 1 haftalık süreden ;)

WinnerElenor

Çalışkan Üye
Yastar benim hesaplarımı kastediyorsan onlar yan hesap değil ana hesap.Hepsini geliştiriyorum, turnuva yapıyorum. Etkinlik yapıyorum. Gerekirse elmas bile alıyorum. Bildiğim kadarıyla sizin yoldaşlığınız sadece 1 rer yan hesabın loncada olmasına izin veriyordu. 3 Hesabımla yoldaşlığınıza katıldığımda baş büyücünüz öyle söylemişti. Ben o zamanda hesaplarım yan hesap değil. Bunları geliştiriyorum demiştim.

TheMeibo

Tecrübeli Üye
Ad Astra'da multi hesaplar yok, yastar. O yoldaşlıkta 25 hesap görünüyorsa 25'i de ayrı ayrı gerçek insanlar. O insanların multi hesapları olabilir. Ama o yoldaşlıkta multi hesap yok. Hiçbir multi hesap olmadan da herkes teker teker turnuvaya en azından 1000 puanlık katkı sağlıyor. Puanı düşük olanlar bile. Bu yüzden Elvenar TR'deki, içerisinde multi hesap olmayan tek yoldaşlık orası.

DeletedUser1145

Guest
ben isim vermedim ama bakın bir tristeria dan sonra bir itiraf daha geldi winnerelenor da itiraf etti başka hesaplarının olduğunu :)) ben daha ne diyim görüyorsunuz işte gerekeni yaparsınız umarım :)) herkezin yarası var herşey gün gibi ortaya çıkıyor hemde kendi ağızlarından

DeletedUser295

Guest
Multi hesapların hepsi aynı yoldaşlıkta olmak durumunda değil.Farklı yoldaşlıklarda kalıp da birbirlerini destekleyebilirler.

Ana hesap kavramı,benim bildiğim tek hesap bu oyunda.2 tane ana hesap nasıl oluyor onu anlamış değilim.Birbirini beslemediği sürece bir sürü hesap açılabilir mantığını getiriyor bu oyun.Hadi kural ihlali yok diye kabul edelim(ki ben hala ihlal olduğunu düşünüyorum),oyuncu çeşitliliğini nasıl çözecek bu durum bilmiyorum.

Ayrıca kurallarda forumda alıntılanan bir maddede,ip adresleriyle alakalı bir madde vardı.Yanlış hatırlıyor olabilirim.

Peki bu durumda,besleme yapılmasa bile,ortada bir multi hesap durumu olmuyor mu?Ana hesap,benim bildiğim tektir.O da,eğer başka hesaplar da varsa,aralarında en gelişmiş olanıdır.Ayrı ayrı elmas harcanabilir,turnuvalara katılınabilir belki fakat,bu hesapların birbiriyle ticaret yapıp yapmadığını sadece hesap sahibi biliyor.Oyun içi bildiri ekranında başka oyuncuların ticareti görülmediği için bu kısım boşlukta kalıyor.

Elvenar yönetiminin amacı,sadece oyuncu sayısını artırmaksa bu multi hesaplar çok işe yarıyor.Ama çeşitlilik anlamında tam tersi etkisi var.Yeni başlayan oyuncular,bu kadar uçurum açılan multi hesap gördükten sonra rekabeti nasıl yapacak?

DeletedUser1340

Guest
Bunda hiçbir problem yok tabi ki. Oyundaki adalet duygusunu zedeleyecek tarzdaki işler bu çirkinliği yaratıyor zaten.

Geçen hafta bahsettiğimiz seker ve skyx ittifakları isimleri değiştirip gene 10. sandığı açmışlar şimdiden şu anki isimler kavak yelleri ve morka. Koca türkiye serverında turnuva kazanan ittifakların yarısı çakma. Oyunu sanki 50 kişi kendi arasında oynuyor. Ben turnuva kazanacak ittifak bulamıyorum aylardır adamların yaptığına bak. Yani şu turnuvadan gelen 2000 civarı bp nin nerelere gittiği belirlenip tüm kadimler 1. seviyeye çekilmeli eğer ki sağlanan avantajı geri alacaksanız. Ben bilemiyorum ki kime gittiğini size usulüne göre bildireyim.
Böyle bir oyun ortamı da görmedim daha önce rahatlığa bak.

WinnerElenor

Çalışkan Üye
Fazla hesapla oynamak neden çirkinlik anlayamadım. Bu yasak ise, neden destek ekibi tüm etkinliklerde (oylama yapılırken gizemli mesaj..vs.) birden fazla hesapla katılmak yasaktır uyarısını yapıyor.

DeletedUser295

Guest
Fazla hesapla oynamak neden çirkinlik anlayamadım. Bu yasak ise, neden destek ekibi tüm etkinliklerde (oylama yapılırken gizemli mesaj..vs.) birden fazla hesapla katılmak yasaktır uyarısını yapıyor.

Dediğiniz nedenden dolayı.Birden fazla hesapla etkinliğe katılmak yasakken(beslemek olacağı için),turnuvalarda birden fazla hesapla ciddi bir farkın oluşmasına izin vermek tutarlı bir durum değil.Çirkinlikten ziyade ortada bir denetimsizlik söz konusu.

Oyun savaş odaklı değil,ticaret ve diploması ağırlıklı.Peki ticareti yapacak oyuncu sayısı yeterli mi,hayır.Nedeni de hesaplar arası uçurum(elması hariç tutuyorum).

WinnerElenor

Çalışkan Üye
Turnuvaya önem veren kaç oyuncu olduğunu sanıyorsunuz bilmem. Bir sürü yoldaşlıkta bulundum. Çoğu katılmıyor bile... Sırf bu yüzden kaç yoldaşlık değiştirdim. Ticaret ise ayrı bir tartışma konusu. Tüccarda en son ne zaman adil bir teklif gördüğümü hatırlayamıyorum bile.

DeletedUser1145

Guest
Neden yöneticiler suspus olmuş durumdalar anlayamadım kardeşim çıkın açık açık söyleyin söylemeklede kalmayın bu kadar itiraflar varken en azından şimdilik bu itirafta bulunanlar hakkında gerekeni yapın ki bizde bilelim bu adamlar ciddiler kuraları uyguluyorlar diyelim yoksa bundan sonra kimse kural falan demesin

Haklıyım veya haksızım yorum yapmadan neden birden fazla hesapla oynuyorum ve onları geliştiriyorum açıklama yapak istiyorum,

WinnerElenor arkadaşımızın dediği gibi pazarda adil teklifler o kadar az ki, takım arkadaşlar az bulunan malların kara borsasına muhtaç kalmasınlar istemiyorum. Dönem dönem bazı malların sıkıntısını çekiyoruz ve diğer oyuncular bundan faydalanarak orantısız teklifler pazara sunuyorlar. Elementlerde mesele başta sakız sonra aytaşı krizi ortaya çıkmış, Amuni irkı kapımızı çaldı obsidyan krizi oluştu, bilinçli malların pazarı açık olanlar bunu görüyor. Yoldaşlığa ipek üreten bir arkadaşı davet ettik onun orantısız teklifleri kabul ederek yardım ettik obsidyan üreten imalathaneler son seviyeye geliştirdi ama ne yazık ki bu çabamız boşa gitmiş paylaşmaya bilmeyen arkadaşımıza denk geldik. Bunları yaşamak istemiyorum . Evet hesaplara elmas da yatırıyorum hem premium genişleme hem konutları alıyorum , ama o hesaplarımı sırf mallar üretsin adil ticaret olmadan kullanalım geliştirmiyorum, ticaretler adil, nasıl kendi hesabıma bakıyorsam onlara da aynı şekilde zaman da ayırıyorum turnuvaya da katılıyorum ve hesaplarımla oynamaktan zevk alıyorum, zaten onları besleme hesabı olarak kullansaydım belli seviyeye asla gelemezlerdi , turnuvada ilk sıralarda yer alarak yeterince puan alamazlardı.

Başka yoldaşlıklarda nasıl bilemiyorum ama bizim yoldaşlıkta Baş buyucu olarak arkadaşları bir araya toplayarak bir sorumluluk aldığımı hissediyorum, onlara yardım etmek zorundayım, pazarda sıkıntıları çekmesinler diye elimden geleni yapmak da zorundayım, aksi halde hem turnuvada hem gelişimde bu kadar başarılı olamazdık. Bu oyunu tek hesapla oynasaydım ve komşularda adil teklifler sayesinde mal sıkıntısı çekmeseydim benim hesabımda üreten mallar bana yeterdi artardı bile, yani mal üreten ek hesaplara ihtiyacım yok, tek ihtiyacım adıl ticaret ama o da yok ne yazık ki.

Son düzenleme:

DeletedUser1145

Guest
arkadaşlar konumuz pazar teklifleri veya turnuva katılımları oyuncuların online süreleri falan değil lütfen yapmayın :)))
birden fazla hesap kullanmak yasakmış bunu ben veya bir başka arkadaşımız söylemiyor bunu yöneticiler söylüyor bizlerde diyoruzki yasaksa gereğini yapın hepsi bu yoksa inanın beni zere kadar ilgilendirmiyor kimin kaç hesabı var umurumda bile değil ama ortaya bir laf atılar bende onun gereğini yapmalarını istiyorum kimse ile bir alıp veremediğimiz yok

arkadaşlar konumuz pazar teklifleri veya turnuva katılımları oyuncuların online süreleri falan değil lütfen yapmayın :)))
birden fazla hesap kullanmak yasakmış bunu ben veya bir başka arkadaşımız söylemiyor bunu yöneticiler söylüyor bizlerde diyoruzki yasaksa gereğini yapın hepsi bu yoksa inanın beni zere kadar ilgilendirmiyor kimin kaç hesabı var umurumda bile değil ama ortaya bir laf atılar bende onun gereğini yapmalarını istiyorum kimse ile bir alıp veremediğimiz yok
Yasak değil diğer hesaplardan 1 hesabı beslemek ( pushing) yasak. Yani herhangi itiraf yok, mahkemede değiliz suçlu da değiliz itiraf edelim.

Son düzenleme:

WinnerElenor

Çalışkan Üye
Sorunun temeli, pazar tekliflerinin adil olmaması, ürünlerin karaborsa fiyatına satılması zaten. Yoksa kimse o kadar uğraşıp yeni hesaplar açmaz. Turnuva için değil ürün için yeni hesaplar açtım ben.

DeletedUser295

Guest
Sorunun temelli, pazar tekliflerinin adil olmaması, ürünlerin karaborsa fiyatına satılması zaten. Yoksa kimse o kadar uğraşıp yeni hesaplar açmaz. Turnuva için değil ürün için yeni hesaplar açtım ben.

Bu yasak olan durum diye biliyorum ben işte.Yani,elde olmayan ürünü elde etmek için başka hesap açıp onunla ticaret yapmak.

Bu da sorunun temelini aktif oyuncu eksikliği oluşturuyor.Yeni açılan hesapların içinde,gelişince mutlaka eksiği karşılayacak olan çıkacakken,maalesef gelişmediğinden dolayı olmuyor.

Bu yasak olan durum diye biliyorum ben işte.Yani,elde olmayan ürünü elde etmek için başka hesap açıp onunla ticaret yapmak.

Bu da sorunun temelini aktif oyuncu eksikliği oluşturuyor.Yeni açılan hesapların içinde,gelişince mutlaka eksiği karşılayacak olan çıkacakken,maalesef gelişmediğinden dolayı olmuyor.
Yok Dreyar, eğer 1:1 teklifler ise herhangi bir suç yok, ama 1:4 yasak işte.

Durum
Konu yanıtlara kapalı.