• Merhaba Yabancı! Forumda yeni misin?

Forumdaki aktif tartışmalara ve düzenlenen etkinliklere katılabilmen hatta kendi konularını oluşturabilmen için bir forum hesabına ihtiyacın var. BURADAN KAYIT OL!

Diğer... Genel Sorunlar

• Konuyu başlatan DeletedUser11
  • Başlangıç tarihi
Durum
Konu yanıtlara kapalı.

DeletedUser700

Guest
Komşu ziyareti yaparken bir şey dikkatimi çekti..bir arkadaş Orman Elflerine geçince açılabilecek ağlayan söğütler dikmiş pek çok ama baktığımda henüz orklar da iken yapılan mantar üretimi yapıyor ve ork üsleri faaliyette..bu nasıl olabilir..bir sandığı tamamlamadan öbür sandığın işlevleri nasıl yapılabiliyor..eğer ağlayan söğüte kadar gelebildiyse zaten ork sandığı bitmiş olmalıydı...üstelik puanı da benden düşükken bunu nasıl başarmış olabilir..uzun zahmetle ork bölgesini bitirmiş biri olarak çok merak ettim..teşekkürler

böyle sorduğunuza göre olmaması gereken bir durum sanırım..o zaman arkadaş oyun açığı bulmuş denebilir..:)
Bu şekilde herkes yapabilir, oyunda gelişmiş kaşifleri açmak için diğer bitmiş ırka ait olan geçitleri ve diğer binaları satın kurtulun diye şart koşmuyorlar ki. Dediğiniz oyuncu belki yollar için malzeme üretiyor veya bitmemiş görevler mevcut. İster cücelerden itibaren son ırka kadar ait olan tüm binalar şehrinizde saklayın , yani öyle bir merakınız ve yer varsa, sonra oyunun açığı buldum diye hava atabilirsiniz arkadaşlara :D

DeletedUser700

Guest
Bu şekilde herkes yapabilir, oyunda gelişmiş kaşifleri açmak için diğer bitmiş ırka ait olan geçitleri ve diğer binaları satın kurtulun diye şart koşmuyorlar ki. Dediğiniz oyuncu belki yollar için malzeme üretiyor veya bitmemiş görevler mevcut. İster cücelerden itibaren son ırka kadar ait olan tüm binalar şehrinizde saklayın , yani öyle bir merakınız ve yer varsa, sonra oyunun açığı buldum diye hava atabilirsiniz arkadaşlara :D

DeletedUser700

Guest
şimdi anlayamadım .ama yazdığınız mantıklı olsa bile saçma geldi..bitirilmiş bir bölümün kullanılmayacak olması hemde o kadar yer işgal ederken saçma değilmi...elflere geçilmişse hala çok yer kaplayan mantar çifliğinin vs nin elde tutulması mantıklımı sizce..tabi bunun elflere geçmiş olmasını düşünerek söylüyorum zira elflere geçmeden ağlayan söğüt açılamaz..elflere geçmek içinde orkların bitmesi şart..yani nasıl düşünürsem düşüneyim bu dediğiniz anlamsız olur yani yeni bir ırka geçip nasıl eski ırkla da oyun sürdürülür...neyse yönetim bir cevap vermedi henüz oluyormu olmuyormu bilemedim..

TheMeibo

Tecrübeli Üye
Nasıl düşünürseniz düşünün anlamsız oluyor; çünkü anlamadığınız şeyler var görüldüğü üzere. :) Oyunu falan sürdürmüyor eski ırk yapıları. Bazı yollar, ait olduğu ırka özel malları istiyor mesela kurmak için. Cücelerde örneğin Granit gerekiyordu sanırsam. Cüce ırkını bitirip sonraki ırka geçmiş olsanız bile yolların tamamını Cüce yollarına çevirmek için Granit üretebilirsiniz. Ya da oyunun hikaye görevlerinde geri kalmışsanız ve mevcut göreviniz Cüceler ile ilgili bir yapıyı kurmanızı istiyorsa pek tabii ki Cüce ırkına özel malları üretebilirsiniz. Bu gibi sebeplerden dolayı hikaye görevlerinde (iptal edilemeyen görevler) geri kalmamaya özen göstermek yararlı olur.

Oyuncuların sırf bu yolları kurmak için ve/veya hikaye görevlerini yapmak için önceki ırklara ait yapıları kurup üretim yapması size saçma geliyor olabilir; ancak yolların geliştirilmesi şehre ciddi miktarda kültür desteği sağlıyor. Oyuncuların çoğu genelde bu sebepten ve bazıları da sırf görünümleri için bu yolları kurmayı tercih eder. Bu bir tercih meselesi, kişiye kalmış. Oyunu sürdürmek için mecburî değil. Benim de mesela şehrimde bulunan tüm yollar en son açılan, en yüksek kültürü veren yollardan. Ben işimi zamanında halledebildim neyse ki.

DeletedUser700

Guest
Nasıl düşünürseniz düşünün anlamsız oluyor; çünkü anlamadığınız şeyler var görüldüğü üzere. :) Oyunu falan sürdürmüyor eski ırk yapıları. Bazı yollar, ait olduğu ırka özel malları istiyor mesela kurmak için. Cücelerde örneğin Granit gerekiyordu sanırsam. Cüce ırkını bitirip sonraki ırka geçmiş olsanız bile yolların tamamını Cüce yollarına çevirmek için Granit üretebilirsiniz. Ya da oyunun hikaye görevlerinde geri kalmışsanız ve mevcut göreviniz Cüceler ile ilgili bir yapıyı kurmanızı istiyorsa pek tabii ki Cüce ırkına özel malları üretebilirsiniz. Bu gibi sebeplerden dolayı hikaye görevlerinde (iptal edilemeyen görevler) geri kalmamaya özen göstermek yararlı olur.

Oyuncuların sırf bu yolları kurmak için ve/veya hikaye görevlerini yapmak için önceki ırklara ait yapıları kurup üretim yapması size saçma geliyor olabilir; ancak yolların geliştirilmesi şehre ciddi miktarda kültür desteği sağlıyor. Oyuncuların çoğu genelde bu sebepten ve bazıları da sırf görünümleri için bu yolları kurmayı tercih eder. Bu bir tercih meselesi, kişiye kalmış. Oyunu sürdürmek için mecburî değil. Benim de mesela şehrimde bulunan tüm yollar en son açılan, en yüksek kültürü veren yollardan. Ben işimi zamanında halledebildim neyse ki.

DeletedUser700

Guest
sizin cevabınızda.. bir o kadar anlamsız olmuş...o dediğiniz yerlerden bende geçtim yollar demişsiniz üretim faaliyetini kaldırmak açılmış yolları kapatmıyor eğer söylediğiniz gibi yol döşemek olsaydı amaç..ben eski ırklar zamanında açılmış yolları istediğim zaman döşeyebilirim hepsi açık..kısaca açılmış olan her yol vs o ırkın üretimini kaldırdınız diye kapanmıyor..bilakis yeniler geldiği için ve daha çok puan kazandırdığı için eskilere gerek bile duymadım..bunun haricinde başka geçerli bir neden söylememişsiniz....ayrıca yol falan döşemek içinde ne cüce geçidine nede ork toplanma üssüne gerek kalmıyor. elflere gelinmişse o dedikleriniz yapılmış ve gerekliliği kalmamış konumuna düşüyor..bilmiyorum elflerdemisiniz zira soruma cevap veren arkadaş henüz daha cüceler ırkındaymış bu sebeple ne demek istediğimi anlamamış olabilir..sizde elflerde değilseniz ne demek istediğimi anlamamış olabilirsiniz..ayrıca neden bir yönetici hala soruma yanıt vermedi anlamış değilim..yinede cevaplarınız için teşekkürler..

TheMeibo

Tecrübeli Üye
Aşağıdaki ekran görüntüsünde benim şehrim var. Büyücüler & Ejderha bölümündeyim. Önceki ırklara ait olup da kuramadığım üç tane yol görünüyor. Çünkü mantarım yokmuş. Yani ben Taşlı Sokak kurmak istersem Ork yapısı olan Mantar Çiftliği'ni kurup mantar üretmek zorundayım. Ork araştırmalarını bitirmiş olsa bile insanlar bu yolu kurup fazladan kültür kazanmak için tabii ki de Ork üretimlerine bir süre daha devam edebilirler. Bunda mantık dışı hiçbir şey yok. Anlamsız hiçbir şey yok. Oyunda hızlı bir şekilde ilerlerseniz elinizde misafir ırklara ait fazladan mal kalmaz. Çünkü her maldan sadece gerektiğini kadar üretip hızlıca araştırmaları tamamlar, bölümü bitirirsiniz. Dediğiniz gibi eğer bulunduğunuz bölümü bitirdiğinizde elinizde o bölümün misafir ırkına ait mallardan çok kalıyorsa bunu yapan oyuncu o bölümü uzun zahmetle bitirmiş, oyunu çok yavaş oynamış demektir. Boşa üretilip hiç kullanılmayacak olan bir sürü mal... Misafir ırklarda oynadığınıza göre o üretimlerin ne kadar zaman aldığını bilirsiniz.

Sorunuzun daha açık bir cevabı olduğunu düşünmüyorum. Yolları kurarken misafir ırkların malları gerekiyor. Gereken maldan elinizde yoksa doğal olarak misafir ırk yapılarını kurup o malı elde etmek zorundasınız. ||||| Hikaye görevlerinde (iptal edilemeyen görevler) geri kalmışsanız görevi tamamlamak için istenilen misafir ırka ait yapıyı kurmak zorundasınız. BUNLARIN HEPSİ TERCİH MESELESİDİR. İZLEYECEĞİNİZ YOL SİZE KALMIŞ.

yqJor7.png

Ayrıca bakın, benim şehrimde de önceki ırka ait olan Ağlayan Söğütlerden bol bol var. Ve bunları zorunluluktan değil, aksine, istediğim için şehrimde tutuyorum. Bu sayede kültür seviyem minimum %125 olurken ihtiyacım olduğu kadar mana da toplayabiliyorum. Eğer sırf yeni açıldı diye her yeri Büyü Kütüphanesi ile doldurup Ağlayan Söğütleri silseydim şehrimdeki kültür çoğu zaman %100 olacaktı ve yardımlarla anca %125'i bulacaktı. Ve elimde hiç kullanmayacağım tonlarca mana birikecekti.

Size verdiğim tüm cevaplar sorunuzu %100 karşılıyor. Bilgi eksikliğinden ötürü aksini düşünüyorsunuz yazdıklarınızdan gördüğüm üzere. Durumu daha iyi anlayabilmek için isterseniz Cücelerde açılan yollardan kurabildiğiniz kadar kurabilirsiniz şehrinize. Göreceksiniz ki elinizde Granit kalmadığı için bir yerden sonra yol inşa edemeyeceksiniz. Bu durumda Granit isteyen yolu kurmanız gerekirse ne yapmalısınız?

Son düzenleme:

DeletedUser700

Guest
Açıklayıcı bilgiler için teşekkürler..o halde size bir sorum olacak....işlenmiş mermer..işlenmiş çelik..rüzgar çanları vs gibi yerleşim kaynaklarını nereden toplayacağız acaba..bir türlü bulamadım..:)

Açıklayıcı bilgiler için teşekkürler..o halde size bir sorum olacak....işlenmiş mermer..işlenmiş çelik..rüzgar çanları vs gibi yerleşim kaynaklarını nereden toplayacağız acaba..bir türlü bulamadım..:)
Bu araştırmaları açıyorsunuz, binaları kuruyorsunuz ve üretim yapıp elde ettiğiniz mallarla Ağaçlandırma alanlarında dediğiniz malzemeleri üretiyorsunuz.

Eklentiler

• Ekran Resmi 2018-08-16 13.50.01.png
    Ekran Resmi 2018-08-16 13.50.01.png
    479,9 KB · Görüntüleme: 64

DeletedUser919

Guest
Komşu ziyareti yaparken bir şey dikkatimi çekti..bir arkadaş Orman Elflerine geçince açılabilecek ağlayan söğütler dikmiş pek çok ama baktığımda henüz orklar da iken yapılan mantar üretimi yapıyor ve ork üsleri faaliyette..bu nasıl olabilir..bir sandığı tamamlamadan öbür sandığın işlevleri nasıl yapılabiliyor..eğer ağlayan söğüte kadar gelebildiyse zaten ork sandığı bitmiş olmalıydı...üstelik puanı da benden düşükken bunu nasıl başarmış olabilir..uzun zahmetle ork bölgesini bitirmiş biri olarak çok merak ettim..teşekkürler
Merhaba dirtyworld,

Konu ile ilgili inceleme yapabilmemiz için ticket açabilir misiniz?

Saygılarımızla,
Elvenar Türkiye Takımınız

DeletedUser1277

Guest
Bu kadar sorunun hepsini okuyamayacağım için beni bağışlayın. Benim bir türlü cevabını bulamadığım şu: Savaşta benim beş birliğim oluyor, karşı tarafa bakıyorum, yedi, bazen sekiz. Peki ben savaşa sürebileceğim birlik sayısını nasıl artıracağım? Birlik boyutu artırmadan bahsetmiyorum. O zaten araştırmalarla büyüyor. Savaşa sürebileceğim BİRLİK SAYISI...
Teşekkürler.

DeletedUser919

Guest
Bu kadar sorunun hepsini okuyamayacağım için beni bağışlayın. Benim bir türlü cevabını bulamadığım şu: Savaşta benim beş birliğim oluyor, karşı tarafa bakıyorum, yedi, bazen sekiz. Peki ben savaşa sürebileceğim birlik sayısını nasıl artıracağım? Birlik boyutu artırmadan bahsetmiyorum. O zaten araştırmalarla büyüyor. Savaşa sürebileceğim BİRLİK SAYISI...
Teşekkürler.
Merhaba FearlessZasa,

Bu sayı şu anda 5 ile sabittir. Fakat bunun için bir öneriniz varsa buraya yazabilirsiniz.

Saygılarımızla,

DeletedUser1277

Guest
Merhaba,
Fakat ben bölük boyutumu artıracağım diye göbeğim çatlarken uzaylıların benim kadar hatta daha düşük boyutta iki fazla adam çıkarıp beni yıkması sizce âdil mi? Öneri konusuna gelince, sanırım önerim sorumun içinde zâten var. Ya bölük boyutu artırma gibi bölük sayısı artırma araştırmaları olmalı veya Kışlanın belli geliştirmeleri belli bir sayıyı geçmemek kaydıyla benim savaşa sürebileceğim bölük sayısını da artırabilmeli. Bu şekilde âdil bir savaş çok zor. Üstelik ben daha 80 bölük boyutundayken karşıma 235 vs bölük boyutlular çıkmaya başladı. Sonuçta pek çok oyuncuya bıkkınlık verip terk etmesini sağlayacaktır bu. Âdetâ, "sen ne yaparsan yap ben seni döverim, tıpış tıpış ver istediklerimi" demiş oluyor karşıma çıkan rakip. Sizce bu âdil mi?

DeletedUser919

Guest
Merhaba,
Fakat ben bölük boyutumu artıracağım diye göbeğim çatlarken uzaylıların benim kadar hatta daha düşük boyutta iki fazla adam çıkarıp beni yıkması sizce âdil mi? Öneri konusuna gelince, sanırım önerim sorumun içinde zâten var. Ya bölük boyutu artırma gibi bölük sayısı artırma araştırmaları olmalı veya Kışlanın belli geliştirmeleri belli bir sayıyı geçmemek kaydıyla benim savaşa sürebileceğim bölük sayısını da artırabilmeli. Bu şekilde âdil bir savaş çok zor. Üstelik ben daha 80 bölük boyutundayken karşıma 235 vs bölük boyutlular çıkmaya başladı. Sonuçta pek çok oyuncuya bıkkınlık verip terk etmesini sağlayacaktır bu. Âdetâ, "sen ne yaparsan yap ben seni döverim, tıpış tıpış ver istediklerimi" demiş oluyor karşıma çıkan rakip. Sizce bu âdil mi?
Rakibinizin sayısı değil bölük boyutu önemlidir. Siz bölük boyutunuzu artırıp rakiplerinize karşı doğru askerleri seçmeniz durumunda eminiz ki savaştan galip çıkacaksınız.
Ayrıca önerinizi notlarımıza ekleyebilmemiz için bir önceki mesajımızda gönderdiğimiz öneri konusuna taslağa uygun bir biçimde yazmanız gerekmektedir.
Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla,

DeletedUser1277

Guest
O konuda biraz şüpheliyim çünkü hamle adedi bence çok önemli. 200 birimlik kılıç bölüğüme ben başlamadan sekiz darbe gelip 20 kalıyorsa sayı önemlidir demek o kadar kolay değil. Doğru seçme konusu da çok net değil sizin wiki'de: Her birim sonraki ikisine karşı güçlüdür geniyor. Ya üçüncüsü? Üstelik bu kadar basitse en güçlüsü zaten kılıççı. O zaman okçuyu ve bölük sayısı az hantal birimleri niye yapıyoruz? Bu konu iyi açıklanmamış.
Saygı bizden :)

Durum
Konu yanıtlara kapalı.