• Merhaba Yabancı! Forumda yeni misin?

Forumdaki aktif tartışmalara ve düzenlenen etkinliklere katılabilmen hatta kendi konularını oluşturabilmen için bir forum hesabına ihtiyacın var. BURADAN KAYIT OL!

Diğer... Genel Sorunlar

• Konuyu başlatan DeletedUser11
  • Başlangıç tarihi
Durum
Konu yanıtlara kapalı.

DeletedUser1073

Guest
-Wiki sayfasında imalathanelerin seviyelerine göre genişliklerini gösteren açıklama kısmı mevcut mu?
-Wiki sayfasında imalathanelerin hangi seviyede ne oranda artış sağladığını yazan açıklamak kısmı var mı?
Şimdiden bilgilendirmeniz için teşekkür ederim.

Lütfen bilgilendirmeleri yetkililer yapsın. İyi çalışmalar....

DeletedUser1125

Guest
-Wiki sayfasında imalathanelerin seviyelerine göre genişliklerini gösteren açıklama kısmı mevcut mu?
-Wiki sayfasında imalathanelerin hangi seviyede ne oranda artış sağladığını yazan açıklamak kısmı var mı?
Şimdiden bilgilendirmeniz için teşekkür ederim.

Lütfen bilgilendirmeleri yetkililer yapsın. İyi çalışmalar....

Merhaba FlyMind,

Evet, Wiki sayfasında bu yazdıklarınız mevcut. İlgili sayfaya buradan ulaşabilirsiniz. Aradığınızı kolayca bulmak için sayfanın en başında yer alan İçindekiler'i kullanabilirsiniz. İstediğiniz yapının resmine tıklayıp o yapıya ait bilgileri görebilirsiniz. Örneğin; Elf - Mermer İmalathanesi

DeletedUser1073

Guest
Merhaba FlyMind,

Evet, Wiki sayfasında bu yazdıklarınız mevcut. İlgili sayfaya buradan ulaşabilirsiniz. Aradığınızı kolayca bulmak için sayfanın en başında yer alan İçindekiler'i kullanabilirsiniz. İstediğiniz yapının resmine tıklayıp o yapıya ait bilgileri görebilirsiniz. Örneğin; Elf - Mermer İmalathanesi
Çok teşekkür ederim. :) yapıların genişlemesi ve üretim artışları bilindiğinde insanın sabit alan ayarlaması yapması daha kolay oluyor. Bu ölçümlere göre genişleme yapılınca şehri yapboz yapmaktan kurtulmuş oluyorum sağ olun. İyi çalışmalar....

DeletedUser476

Guest
oyunda görevlerde bir sorun var mı? Şöyle ki görevleri iptal ederken göreve tıklıyorum iptal ediyorum göreve tıklıyorum gene aynı görev çıkıyor tekrar çıkıp göreve tıklamam gerekiyor. geçmişi temizledim başka tarayıcıdan açtım ama aynısını gördüm görevler değişirken bazen hatta sürekli takılıyor

DeletedUser919

Guest
oyunda görevlerde bir sorun var mı? Şöyle ki görevleri iptal ederken göreve tıklıyorum iptal ediyorum göreve tıklıyorum gene aynı görev çıkıyor tekrar çıkıp göreve tıklamam gerekiyor. geçmişi temizledim başka tarayıcıdan açtım ama aynısını gördüm görevler değişirken bazen hatta sürekli takılıyor
Merhaba saparrow,

Bazı görevler art arda çıkabiliyor. Eğer gerçekten bir sorun yaşadığınızı düşünüyorsanız lütfen ticket açarak bizimle iletişime geçin.

Saygılarımızla
Elvenar Ekibiniz

DeletedUser1083

Guest
İYİ ÇALIŞMALAR , GELİŞMİŞ ATELYE Yİ NASIL YAPIYORUZ GÖREV TAMAMLANDI AMA YAPAMIYORUM TŞK LER

DeletedUser1073

Guest
İYİ ÇALIŞMALAR , GELİŞMİŞ ATELYE Yİ NASIL YAPIYORUZ GÖREV TAMAMLANDI AMA YAPAMIYORUM TŞK LER
slm hoyuk ebat 2*3 boşluk var mı etrafında atölyenin? araştırmasını tamamladığını söylediğine göre alan sorunu var. şehrine geldim ve atölyelerinin parşömendeki gibi sol tarafında 1 alan boşluk olmalı. aralarını açıp geliştir.

DeletedUser919

Guest
Merhaba hoyuk,

Görevinizi henüz tamamlamamış olabilirsiniz. Teknolojide Gelişmiş Atölye araştırmasını açıp atölyenizi geliştirmelisiniz.

Saygılarımızla
Elvenar Ekibiniz

DeletedUser1073

Guest
Bu arada çağına göre atölye sayın çok fazla. ben hala 5 atölye ile devam ediyorum yakında 6. yı ancak kurarım. etkinlikler olunca fazladan ekliyorum.

DeletedUser1083

Guest
iyi günler

teknoloji de araştırma tamamlandı 2*3 alan da boş var. Verilen görev 1 adet gelişmiş atelye sahibi olun 45.000 sikke alın şeklinde.

Görev atelye geliştirin değil , gelişmiş atelye yapın . Atelye yi geliştirerek yapacak isek kaçıncı seviye ye getirmemiz gerekli tşk ler

DeletedUser1125

Guest
iyi günler

teknoloji de araştırma tamamlandı 2*3 alan da boş var. Verilen görev 1 adet gelişmiş atelye sahibi olun 45.000 sikke alın şeklinde.

Görev atelye geliştirin değil , gelişmiş atelye yapın . Atelye yi geliştirerek yapacak isek kaçıncı seviye ye getirmemiz gerekli tşk ler

Merhaba hoyuk,

Buraya tıklayarak İnsan ırkının Atölyelerine ait bilgilere ulaşabilirsiniz. Burada da göreceğiniz bayrakların üzerine fare imlecinizi getirip biraz beklediğinizde o seviyeye ait gerekli araştırmayı görebilirsiniz.

Elvenar Wiki TR'den oyunla ilgili istediğiniz her bilgiye ulaşabilirsiniz. Kullanımı gayet basit ve kolaydır. Herhangi bir sorunuz olduğunda lütfen sormaktan çekinmeyin.

DeletedUser418

Guest
nüfus ve kültür eksilere düştü[

Son düzenleme bir moderatör tarafından:

DeletedUser418

Guest
Seçilmiş Etkinlik Yapılarının Dengelenmesi
başlığı adlı yazıdan; Açıkçası hiç bir şey anlamadım,
Kendime göre planladığım Oyun içersin de Her şey tersine döndü. nüfus eksi 965 kültür Eksi 2434 bunu düzeltmek için bi alanım da yok saçma sapan bir şekilde kitlenip kaldım. Bunu düzeltmek için bir tavsiyeniz varsa Söyleyin lütfen.

Pann

Eski Ekip Üyesi
Kendime göre planladığım Oyun içersin de Her şey tersine döndü. nüfus eksi 965 kültür Eksi 2434 bunu düzeltmek için bi alanım da yok saçma sapan bir şekilde kitlenip kaldım. Bunu düzeltmek için bir tavsiyeniz varsa Söyleyin lütfen.

Merhaba Dragluin,

Kısaca anlatmak gerekirse bazı eski etkinlik yapılarının değerleri azaltıldı bazılarının da artırıldı. Bundan sonra bu etkinlik yapıları sabit nüfus ve kültür vermek yerine yükseltilebilecek, bu şekilde de zamanla aynı yapılardan daha fazla nüfus ve kültür elde edebileceksiniz. Bu değerlerdeki değişiklik bu nedenle yapıldı.
Bu dengeleme nedeniyle yaşanan olumsuz durumun giderilmesi için de bir çözüm düşünüldü. Bununla ilgili ayrıntıları buradan okuyabilirsiniz.

Sevgiler,

TheMeibo

Tecrübeli Üye

Merhaba,

Şehrine baktım da şehrinin tamamı etkinliklerden gelen kültür yapıları ile dolu. Sana tavsiyem bir an önce bulunduğun bölüme(çağa) ait en iyi kültür yapısı hangisiyse onlardan kurmaya başlaman. Benim şehrime bakarsan mesela Ağlayan Söğütleri göreceksin. Bulunduğum bölüme daha yeni geçmeme rağmen ilk hedefim bu kültür yapılarını araştırıp kurmaktı.

Ayrıca her imalathaneden kurup geliştirmişsin. Sahip olduğun bonuslara uymayan imalathaneler seni inanılmaz derecede zarara sokar. Hangi mallarda üretim bonusun olduğunu görmek için şehrine girip klavyenden "S" tuşuna basabilir veya Büyük Salon'una tıklayıp oradan Kalıntılar sekmesine bakabilirsin. Üçer gruptan oluşan toplamda dokuz tane mal göreceksin. Parlak olan üç tanesi üretim bonusuna sahip olduğun mallar. Oyunda zorluk çekmemek, mümkün olabildiğince hızlı ilerlemek adına sadece burada gördüğün bonuslu malları üreten imalathaneleri kurmanı ve kültür yapılarını sürekli güncel tutmanı öneririm. Her gün aldığın komşu yardımlarını da düşünerek kurmak isteyeceğin kültür yapıları kesinlikle en büyük ve en çok kültür veren yapılar olacaktır. Anladığım kadarıyla şu anda Cüceler bölümündesin. Cücelerin sonlarında bulunan Han ve Tapınak araştırmasını tamamladıysan Kutsal Ateş Tapınağından bir sürü kurmanı öneririm. Henüz oralara kadar gelmediysen de Cücelerin ortalarında bulunan Kadim Topraklar araştırmasını en kısa sürede yapıp şehrine bir sürü Kadim Topraklar kurmanı öneririm. Yok, o da araştırılmadı diyorsan sanırım kurabileceğin en iyi kültür yapısı Ahenk Bahçesi.

Yukarıda yazdıklarım kültür sorununu tamamen çözüp üstüne bir de sana muazzam derecede kültür bonusu sağlayacaktır. Tabii nüfus konusunda da sıkıntı çekiyor olacaksın. Bunun nedeni de ihtiyacın olandan tam iki kat fazla atölye kurmuş olman. 6-7 tane atölye çok uzun bir süre boyunca işini görmeli.

Oyun boyunca aşağıdaki iki şeyi yaparak hiçbir zaman kültür ve nüfus sıkıntısı çekmeden oyununu oynayabilirsin. Çok çok ileride belki atölye sayın 1 veya 2 artırılabilir.

• Her zaman en güncel ve büyük, en fazla kültür veren kültür yapılarını kurmak
  • Atölye sayını 6-8 tutmak
Yukarıdakilere yaparak ayrıca şehrinin yarısını boşaltabilirsin. Bu alana, Cüceleri ve ardından gelen bütün bölümleri rahat bir şekilde geçebilmek için kurman gereken misafir ırk yapılarını kurabilirsin. Şehrindeyken "B" tuşuna basarak veya ekranın altındaki Yapılar :supply:'a tıklayarak Yerleşim sekmesine ulaşabilirsin. Burada bulunan yapılar misafir ırklara ait yapılar ve Cücelerden itibaren oyun boyunca bunlardan bol bol kurman gerekecek. Her zaman şehrinin neredeyse yarısını kaplarlar. Ve ne kadar fazla inşa edersen o kadar iyidir. Son olarak da bir yoldaşlığa katılmanı öneririm. Bu oyunu yalnız oynaması imkansız, yoldaşlar şart.

Umarım anlaşılır ve açıklayıcı olabilmişimdir. Yazdıklarım gözüne çok uzun bir işmiş gibi görünmesin. Kültür yapılarından yeterince kurduğun anda gerisi kendiliğinden geliyor. Oyunla ilgili herhangi bir konuda yardıma ihtiyacın olduğunda Forumda uygun bir yere konu açabilir, diğer oyunculardan bilgilerini paylaşmasını isteyebilirsin. Ben de seve seve yardımcı olurum. Hem de yardıma ihtiyacı olan herkes o konudan yararlanabilir.

İyi oyunlar :elf::human:

DeletedUser418

Guest
TheMeibo! Öncelikle merhaba;
Vakit ayırıp Uzunca bir yazıyla detaylı bir açıklama yaptığın için ve Ayrıca tavsiyelerin için teşekkür ediyorum.
Kendi adıma şunu belirtmek isterim ki
Oyunda ilerlemek pek de umrumda değil Elvenar'ın mistik havası içersinde En güzel En estetik şehrini inşaa etmeye çalışıyorum.
Birazda bu sebebten Ağaç dekorları daha hoşuma gidiyor
Şehrime biraz dikkatli bakarsan eğer her yapı belli bir sistematik içersinde dir
Sol taraf ise yine mistik bahçe havasındadır.
tavsiyen üzre (biraz,da mecbur kaldığımdan) Kutsal Ateş tapınağın'dan kurdum.
Ancak Asıl sorun şu!
Oyunu kuralları içersinde Oynuyorum Kendimce bi düzende kurmuşum,
Bir gün bi açıyosun ekranı Her şey eksi ( tam hatırlamıyorum ama artı 900 nüfus artı 2500küsür kültür varken)
Açıklama istiyorsun.Efendim yeni başlayanlara haksızlık olurmuşta Yok oyun tıkanırmış bilmem neymiş!!!! Banane!!!
Benim Emeğim var orda Bir düzen üzerinde kendimce gidiyordum.
Neyse Tabiiki Oturup Ağlayacak değilim
Ancak bu tür oyunlar katılımcısını teşvik eder Ödüllendirir
Bunlarsa Elimizdekini alıp bizi eksiye düşürüp cezalandırdılar.
Hadi bunu görmezden gelelim. 6 ay sonra pardon oyun tıkanıyor deyip gene eksiye düşmeyelim?

TheMeibo

Tecrübeli Üye
Tabii ki, seni anlıyorum. Herkes anlıyordur. Sonuçta bu bir şehir kurma oyunu; fakat diğer bütün şehir kurma oyunlarından ayrılan bir yanı var: Fantazi "Puzzle" Şehir Kurma Oyunu. Bu oyun özellikle Puzzle yönüyle öne çıkartılan bir oyundu en başından beri. Yani oyuncuların şehirlerini kurarlarken bayağı zorlanacağı türden bir şehir kurma oyunu.

Şimdi her şeyi bir kenara bırakıp senin durumuna göre tavsiye vermek gerekirse:

• Etkinlik yapıları zaten sıradan yapılara göre hep çok güçsüzlerdi. Bu yüzden etkinlik yapıları üzerinde yapılan yeniden düzenleme öncesinde bile güçsüzlerdi bu yapılar. Yani yine bu yapıları kuranlar çok rahat edemiyorlardı.
  • Tabii bu bütün etkinlik yapılarını silmeni gerektiren bir şey değil. Kültür sorununu çok rahat bir şekilde Kutsal Ateş Tapınağı veya daha çok kültür veren yapılardan biraz kurarak çözebilirsin.
  • Söz konusu Nüfus olduğunda yine en iyi çözüm Konut kurmak. Hatta şimdi gidip envanterini kontrol edersen Çağırımlar sekmesinde "Büyülü Konut" bulacaksın. Muazzam derecede Nüfus sağlıyor. Bu Büyülü Konut'u kurmak muhtemelen Nüfus sıkıntını çözecektir. Yine de Nüfus lazım olursa mecburen Konut kurman gerekecek. Konutlar dışında bazı büyük etkinliklerin büyük ödülleri çok güzel Nüfus verebiliyor.
Ne yazık ki yukarıda yazan üç madde dışında sıkıntını çözebilecek bir yöntem mevcut değil. Şehrinde yeterli alan olmadığı taktirde bir-iki güzel yapıdan fedakârlık edip Konut ve Kutsal Ateş Tapınağı(veya daha iyisi) kurman gerekecek.

DeletedUser1073

Guest
Gülsem mi ağlasam mı bilemedim. Bu hata tüm yoldaşlıkları etkilemiyor. Tam hazırlık yapıyoruz ve giremiyoruz. Bazı yoldaşlıklar oyuna rahat girebiliyor. Olay pc den kaynaklı değil. Ayrıca mobil destekli girilebiliyor. Bu nasıl bir sistem hatası? Çözebilmiş değilim.

Durum
Konu yanıtlara kapalı.